Як використовувати електронні платіжні засоби підприємцям, які не застосовують РРО?

17 Червня 2013 5:57 Поділитися
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі — Мінекономрозвитку) листом від 07.05.2013 р. № 3502-06/16081-12 нагадує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг, і відповідно до закону застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі — РРО), повинні перейти на обов’язкове приймання електронних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

При цьому в листі зазначається, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства.

Крім цього, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомляє, що законодавством не встановлено обов’язку щодо необхідності використання електронних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) суб’єктами господарювання, які не застосовують РРО.

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій» РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Таким чином, виходячи з листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі, органи Міністерства доходів і зборів України не можуть притягнути до відповідальності за ст. 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення фізичних осіб — підприємців, що сплачують єдиний податок, якщо в ході перевірки з’ясовується, що у них відсутні платіжні термінали.

За матеріалами www. jurliga.ligazakon.ua

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 07.05.2013 р. № 3502-06/16081-12

Мінекономрозвитку спільно з Міндоходів та Мінфіном розглянуло лист від 21.03.2013 р. № 22, який надійшов від Секретаріату Кабінету Міністрів України 05.04.2013 р. за № 13042/1/1-13, щодо обов’язкового прийому суб’єктами господарювання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за товари (послуги) і повідомляє.

Згідно з положеннями ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, встановлених законодавством України.

Пунктом 13.1 статті 13 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі — Закон) встановлено, що порядок виконання операцій із застосуванням платіжних інструментів, у тому числі обмеження щодо цих операцій, визначаються законами України та нормативно-правовими актами Національного банку України.

Відповідно до пункту 14.19 статті 14 Закону контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює Державна податкова служба України, а за забезпеченням захисту прав утримувачів електронних платіжних засобів на здійснення зазначених розрахунків — спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.

Вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 р. № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг, і які в відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання електронних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Відповідно до статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» фізичні особи — підприємці при здійсненні продажу товарів (наданні послуг) не застосовують реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки за умови сплати єдиного податку.

Відповідно до пунктів 21 і 22 постанови КМУ від 15.06.2006 р. № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства. Розрахунки за продані товари та надані послуги можуть здійснюватися готівкою та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) відповідно до законодавства.

Виходячи з викладеного, законодавством не встановлено обов’язок щодо необхідності використання електронних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) суб’єктами господарювання, які не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

А. Максюта,
перший заступник міністра
економічного розвитку і торгівлі України

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті