ПОДАННЯ
проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України
(щодо зниження цін на лікарські засоби)»
Відповідно до статті 93 Конституції України в порядку законодавчої ініціативи подається на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо зниження цін на лікарські засоби)».
Доповідати законопроект на пленарному засіданні Верховної Ради України буду особисто.
Додаток:
1. Проект Закону України на 2 арк.
2. Пояснювальна записка на 3 арк.
3. Проект Постанови Верховної Ради України на 1 арк.
4. Порівняльна таблиця до проекту Закону України на 2 арк.
5. Документи законопроекту в електронному вигляді.
Народний депутат України |
А.В. Яценко |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України
(щодо зниження цін на лікарські засоби)»
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Необхідність прийняття даного законопроекту зумовлена тим, що в з березня місяця 2014 року вартість лікарських засобів в Україні виросла більш ніж на 20%.
Різкий зріст цін на лікарські засоби зумовлений зниженням курсу гривні до іноземної валюти та введенням 7 відсоткового податку по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання та ін..
Так, в Україні наразі дуже важка економічна ситуація. Державний бюджет потребує наповнення. Але, введення податку по операціях з постачання лікарських засобів й підвищення цін на лікарські засоби для населення лише погіршує стан речей.
Фармацевти наголошують, що саме введення податку призвело до значного підвищення цін, зокрема на імпортовані препарати, які не мають аналогів українського виробництва, а поставку лікарських засобів та виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню, зробило економічно недоцільним.
2. Цілі та завдання прийняття акта
Метою законопроекту є вжиття заходів щодо зниження цін на лікарські засоби в Україні.
3. 3агальна характеристика і основні положення Закону
Проектом пропонується встановити, трьох відсоткову ставку податку по операціях з:
- постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
- постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.
Крім того, пропонується встановити рівень граничної постачальницько-збутової надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, не може перевищувати 3 відсотків оптово-відпускної ціни, а граничні торговельні (роздрібні) надбавки — не можуть перевищувати 5 відсотків від закупівельної ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення.
Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Відносини у цій сфері регулюються: Конституцією України, Податковим кодексом України, Законом України «Про лікарські засоби», Закон України «Про ціни і ціноутворення»
Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.
Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.
Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта
Прийняття зазначеного проекту Закону сприятиме зниженню цін на лікарські засоби в Україні, зокрема, на імпортні препарати.
Народний депутат України |
А.В. Яценко |
ПРОЕКТ
реєстр. № 5120 від 01.10.2014 р.
вноситься народним депутатом України
А.В. Яценком
ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про внесення змін до Податкового кодексу України
та деяких інших законодавчих актів України
(щодо зниження цін на лікарські засоби)»
Верховна Рада України постановляє:
I. У підпункт «в» пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13–14, № 15–16, № 17, ст. 112) цифри та слова «7 відсотків» замінити цифрами та словами «3 відсотка».
ІІ. Прикінцеві положення.
1. доповнити Закон України «Про лікарські засоби» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст. 416) новою статтею такого змісту:
«Стаття 201. Ціноутворення лікарських засобів
Граничні постачальницько-збутові надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, не можуть перевищувати 3 відсотків оптово-відпускної ціни, граничні торговельні (роздрібні) надбавки не можуть перевищувати 5 відсотків від закупівельної ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення.»;
2. доповнити статтю 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 19–20, ст. 190) частиною такого змісту:
«2. Обмеження щодо встановлення розміру торговельної надбавки (націнки) можуть встановлюватись Законами України.».
3. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
4.Кабінету Міністрів України:
- привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
- забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
Голова Верховної Ради України |
О. Турчинов |
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України
(щодо зниження цін на лікарські засоби)»
Зміст положення (норми) чинного законодавства | Зміст (положення) законодавчих актів України з урахуванням запропонованих змін |
|
---|---|---|
Податковий кодекс України | ||
Стаття 193. Розміри ставок податку 193.1. Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 20 відсотків; б) 0 відсотків; в) 7 відсотків по операціях з: постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я». |
Стаття 193. Розміри ставок податку 193.1. Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 20 відсотків; б) 0 відсотків; в) 3 відсотка по операціях з: постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я». |
|
Прикінцеві положення | ||
Закон України «Про лікарські засоби» | ||
… | … Стаття 201. Ціноутворення лікарських засобів Граничні постачальницько-збутові надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, не можуть перевищувати 3 відсотків оптово-відпускної ціни, граничні торговельні (роздрібні) надбавки не можуть перевищувати 5 відсотків від закупівельної ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення. |
|
Закон України «Про ціни і ціноутворення» | ||
Стаття 13. Способи державного регулювання … Обмеження щодо встановлення розміру граничних торговельних надбавок (націнок) можуть встановлюватись Законами України. |
Народний депутат України |
А.В. Яценко |
Коментарі