НФаУ, який має славну 210-річну історію, займає особливе місце в галузі підготовки іноземних студентів фармації. До гордого титулу «національний» університет по праву міг би додати «міжнародний», тому що його диплом і рівень підготовки випускників визнані у багатьох країнах світу.
Цьогоріч НФаУ відзначає 50-річчя з дня приїзду першого іноземного студента і 40-річчя з дня заснування деканату факультету з підготовки іноземних студентів, до якого входить підготовче відділення. Саме з навчання на цьому відділенні починається шлях іноземного абітурієнта до опанування професією працівника фармацевтичної галузі.
Сьогодні на факультеті з підготовки іноземних громадян навчаються студенти з 51 країни світу. Це іноземні громадяни з Бельгії, В’єтнаму, Єгипту, Іраку, Республіки Конго, Лівії, Марокко, Нігерії, Палестини, Румунії, Тунісу, Туреччини, Замбії, Намібії, Ефіопії, Кенії, Танзанії, Еквадору та ін. За період існування факультету диплом магістра фармації отримали близько 6000 іноземних громадян з 96 країн світу.
Зважаючи на сказане вище, не випадково традицію проведення щорічних наукових конференцій для іноземних студентів, що навчаються на підготовчих факультетах і підготовчих відділеннях ВНЗ України, започаткував саме НФаУ.
У роботі XIV Міжвузівської науково-практичної конференції «Шлях до науки: перші кроки» взяли участь студенти з 28 держав, що навчаються на підготовчих факультетах та відділеннях 7 провідних ВНЗ Харкова — НФаУ, Харківського національного університету (ХНУ) імені В.Н. Каразіна, Харківського національного медичного університету (ХНМУ), Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ), Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»), Харківської державної академії фізичної культури (ХДАФК), Харківського державного університету харчування та торгівлі (ХДУХТ).
У конференції брали участь студенти, які тільки нещодавно приїхали в нашу країну, навчаються на факультетах з підготовки іноземних громадян, вивчають російську мову і випробовують свої сили в науці.
Ректор НФаУ, академік НАН України В.П. Черних, відкриваючи роботу конференції, зазначив: «Кожен з вас — повноважний представник своєї держави. Ви сьогодні багато працюєте для того, щоб отримати знання у вищій школі, а після цього передати їх своєму народові».
У доповідях були запропоновані теми з традиційних наукових напрямків конференції: розглядалися питання історії, культури та міжкультурних комунікацій, миру і політики, економіки і глобалізації в сучасному світі, природничих наук, соціальних і гуманітарних проблем людства. Були представлені доповіді: «История фармации», Шеддані Яссин (Марокко), НФаУ; «Мачу-пикчу — город древних инков», Жасмін Вільяверде (Перу), ХНУ ім. В.Н. Каразіна; «Плесневые грибы — одни из самых древних организмов на Земле», Ель Камхі Мохамед Амін, Буманза Іман (Марокко), НФаУ; «Особенности кулинарной культуры современного Египта», Алі Таха (Єгипет), ХДУХТ; «Нравственные вершины. О памяти», Хані Ааміар (Марокко), НФаУ; «Важные научные открытия XXI века», Лавал Усман (Нігерія), НТУ «ХПІ»; «История и этимология термина «дробь»», Аммар Моусанніф (Марокко), ХНУРЕ; «Какие бывают жидкости?», Алуатік Ліна (Марокко), НФаУ; «Власть и деньги Иордании», Алравашдех Маріам Алі Фалах (Йорданія), ХНМУ; «Харьков знакомый и незнакомый (Харьков глазами иорданского студента)», Нур Мухаммад (Йорданія), ХДАФК.
Варто зазначити, що на конференції, крім теоретичних досліджень, були проведені експерименти. Студентка НФаУ Алуатік Ліна (Марокко) під час доповіді наочно продемонструвала дослід зі змішування рідин. А студент НТУ «ХПІ» Лавал Усман (Нігерія), розповідаючи про визначні відкриття XXI століття, побажав усім учасникам конференції стати в майбутньому лауреатами Нобелівської премії.
Незважаючи на мовні, національні та інші відмінності, кожен доповідач гідно представив свою країну і свій ВНЗ. Вони дали незаперечні підстави пишатися ними як здібними, наполегливими учнями, талановитими дослідниками.
Завідувач кафедри фундаментальної та мовної підготовки, доцент З.І. Коваленко, закриваючи роботу конференції, підкреслила важливу роль викладачів у підготовці студентів, адже вони доклали максимум зусиль і невтомної праці заради того, щоб іноземні студенти мали змогу виступати на конференції, навчатися у ВНЗ Харкова та України. Вона побажала учасникам та іноземним гостям отримати чудову освіту, яка допоможе реалізуватися у житті, мати надійний бізнес і стабільне становище в суспільстві.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим