AIPM Ukraine та АПРАД оприлюднять інформацію щодо платежів фармкомпаній на користь професіоналів та закладів охорони здоров’я

AIPM Ukraine та АПРАД оприлюднять інформацію щодо платежів фармкомпаній на користь професіоналів та закладів охорони здоров’яАсоціація виробників інноваційних ліків «АПРАД» та Асоціація міжнародних фармацевтичних виробників AIPM Ukraine, що на двох об’єднують 29 найбільших світових компаній — лідерів у розробці, дослідженнях та виробництві лікарських засобів, які присутні в Україні, подають приклад чесності та прозорості у співпраці з медичним товариством.

У 2014 р. з метою встановлення відкритих та чесних правил у взаємодії міжнародних фармацевтичних компаній з професіоналами охорони здоров’я на міжнародному рівні було ухвалено рішення про започаткування ініціативи з розкриття інформації щодо здійснення платежів та передачі цінностей фармацевтичними компаніями на користь професіоналів та закладів охорони здоров’я. Відтак AIPM Ukraine та Асоціація виробників інноваційних ліків «АПРАД», як і компанії — члени асоціацій, з 2015 р. розпочали роботу над збором відповідної інформації. Оприлюднення інформації за 2015 р. буде здійснено у червні 2016 р.

Положення про взаємодію між медичною спільнотою та фармацевтичною індустрією були закріплені у відповідних кодексах Міжнародної федерації виробників фармацевтичної продукції та їх асоціацій (International Federation of Pharmaceutical Manufacrures and Associations — IFPMA) та Європейської федерації асоціацій фармацевтичних виробників (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations — EFPIA). Асоціація AIPM Ukraine стала учасником Кодексу фармацевтичної маркетингової практики IFPMA. Асоціацією «АПРАД», яка слідує принципам EFPIA, був розроблений та підписаний Кодекс фармацевтичної маркетингової практики, що у 2014 р. доповнений окремим параграфом про розкриття інформації щодо перерахунку цінностей на користь професіоналів та організацій сфери охорони здоров’я.

Відповідно до положень кодексів розкриттю підлягає інформація про здійснення платежів на користь професіоналів охорони здоров’я — за організаційні (реєстраційні) внески; витрати на поїздки та проживання; за надання послуг і консультування; за витрати, пов’язані з договорами надання послуг та консультування, в тому числі витрати на проїзд і проживання, що узгоджені в договорі; та на користь закладів охорони здоров’я — за благодійні пожертви та гранти; надання спонсорської підтримки; організаційні (реєстраційні) внески; витрати на поїздки та проживання; за надані послуги; витрати, пов’язані з наданням послуг, зазначені у відповідному договорі. Вищенаведена інформація може бути розкрита на індивідуальній та загальній основі відповідно до згоди професіонала охорони здоров’я. Для клінічних випробувань інформація розкриватиметься виключно на загальній основі.

Кожна компанія, що входить до Асоціації виробників інноваційних ліків «АПРАД» чи AIPM Ukraine, вважає своїм обов’язком дотримуватися найвищих етичних стандартів в тому, що стосується освітніх та промоційних заходів, які йдуть на користь пацієнтам, а також промоційних програм та напрямків співпраці, що сприяють вдосконаленню лікарської практики.

Ідея відкритих фінансових стосунків фармацевтичних компаній та професіоналів охорони здоров’я не є новою. Уперше її втілили у 2004 р. в США, де нині вона успішно реалізовується поряд з Ізраїлем та країнами Європи.

Асоціація виробників інноваційних ліків «АПРАД» та AIPM Ukraine глибоко переконані, що подібні відносини між міжнародними фармацевтичними компаніями та професіоналами сфери охорони здоров’я мають стати прикладом для інших компаній, що не входять до асоціацій, але працюють на ринку України. Адже максимальна відкритість таких стосунків в Україні стане ще одним прогресивним кроком до цивілізованих взаємин, запорукою яких є чесність та гарантія прозорості лікарських призначень.

За інформацією, наданою Асоціацією виробників інноваційних ліків «АПРАД» та AIPM Ukraine
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті