10 липня 2015 р. розпочався прийом документів від вступників до вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів. Показники державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у розрізі спеціальностей, напрямів підготовки «Медицина» та «Фармація» визначені для МОЗ України постановою КМУ від 1 липня 2015 р. № 462 «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2015 році» та після засідання Конкурсної комісії МОЗ України за участю громадськості будуть у встановленому порядку доведені до 14 вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів МОЗ України. Окремо зазначаємо, що для медичних вишів Донбасу обсяг державного замовлення не зменшиться в порівнянні з минулим роком.
Завдяки позиції МОЗ України, враховуючи кадрові потреби вітчизняної медицини, зокрема, військово-медичної підготовки, державне замовлення на підготовку спеціалістів за медичними спеціальностями у 2015 р. не зменшено, на відміну від більшості інших освітніх галузей.
Загальний обсяг державного замовлення на підготовку фахівців для галузі охорони здоров’я за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста на 2015 р. за наступними напрямами становить: лікувальна справа — 4097; педіатрія — 788; медико-профілактична справа — 200; медична психологія — 5; стоматологія — 75, фармація — 20.
Приймальними комісіями вищих навчальних закладів на своїх інформаційних стендах та веб-сайтах оприлюднено Правила прийому та всю необхідну документацію для вступників. Вищими медичними та фармацевтичними навчальними закладами проведено значну профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді та вступників, які завершили навчання в медичних коледжах та училищах.
Працюють приймальні комісії вищих медичних навчальних закладів Донбасу — Донецького національного медичного університету ім. Максима Горького та Луганського державного медичного університету, які були переведені за наказом МОЗ України до м. Червоний Лиман (Донецька обл.) та м. Рубіжне (Луганська обл.), які успішно здійснюють освітню та профорієнтаційну діяльність. До їх приймальних комісій уже надійшло понад 140 заяв (120 та 20 відповідно).
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2015 р. вступники, як і в минулі роки, можуть подати максимально до 15 заяв (до 5 вищих навчальних закладів, на 3 спеціальності в кожний), але особливістю цьогорічної вступної кампанії є те, що випускники під час подання заяв до приймальних комісій мають визначати рівень їх пріоритетності. Кожен абітурієнт визначає певний рівень пріоритетності для кожної заяви, зокрема, щодо бажаної та пріоритетної спеціальності і вищого навчального закладу.
Усі заяви, що будуть подані вступником, будуть потім ранжуватися під час формування рекомендацій на зарахування на державне замовлення під час вступу на освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» за напрямами «Медицина» та «Фармація».
За інформацією Міністерства освіти і науки України, автоматизована система, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, буде перевіряти можливість вступу за кожною з цих заяв, починаючи з першої, співставляючи прохідний бал з фактичною кількістю балів абітурієнта. Якщо кількість балів достатня, абітурієнт отримує рекомендацію на зарахування на місце державного замовлення, при цьому решта заяв, які він подав, автоматично буде анульована. Якщо вступнику не вистачає балів для вступу за своїм першим пріоритетом, система так само перевіряє його наступні пріоритети. Абітурієнт знатиме прохідний бал за всіма своїми пріоритетами й оцінюватиме ситуацію щодо проходження або непроходження за тим чи іншим визначеним ним пріоритетом.
Заяві вступників на участь у конкурсі за цільовими направленнями встановлюється найвищий пріоритет. Вступник у рік вступу має право скористатися цільовим направленням 1 раз.
Прийом заяв у паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти до медичних університетів та академій закінчується о 18:00 31 липня.
На особливому контролі МОЗ України знаходяться питання дотримання демократичності та прозорості проведення вступної кампанії та уваги до потреб кожного абітурієнта.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим