З початку року більше 80 тис. мешканців Харківщини отримали лікарські засоби за програмою «Доступні ліки»

04 Березня 2019 1:46 Поділитися

Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації Богдан Федак. За його інформацією, у 2019 р. закладам охорони здоров’я перераховано більше 11 млн грн., з них уже використано близько 5 млн грн., виписано майже 194 тис. рецептів, лікарські засоби отримали близько 84 тис. осіб.

Нагадаємо, з 1 квітня 2019 р. адміністрування урядової програми «Доступні ліки» переходить до Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ). Лікарські засоби в межах програми відпускатимуться за електронними рецептами, а відшкодування вартості здійснюватиметься за договором між аптеками та НСЗУ.

«Лікар виписує електронний рецепт та видає рецепт людині на руки. Пацієнт не прив’язаний до місця проживання. Навіть якщо людина знаходиться десь у відрядженні в іншому місті, вона може прийти до аптеки, яка є в переліку тих, що заключили договір з НСЗУ, й отримати ліки за рецептом», – пояснив Б. Федак. За його словами, минулого року на реалізацію цієї програми в Харківській обл. спрямували більше 69 млн грн. Було виписано майже 1,5 млн рецептів, лікарські засоби отримали більше 770 тис. осіб.

За матеріалами kharkivoda.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті