Чи захищає здоровий спосіб життя від розвитку раку: думка ВООЗ

02 Квітня 2019 4:22 Поділитися

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2018 р. від раку померло 9,6 млн людей – кожен 6-й у світі. Дослідники стверджують, що 30–50% випадків захворювання можна було уникнути, просто змінивши спосіб життя: дотримуватися здорової дієти та бути фізично активними.

Однією з головних причин злоякісних новоутворень є надлишкова маса тіла. У чоловіків надмірна маса тіла та ожиріння призводять до 14% усіх смертей від раку, у жінок — 20%. Найбільше дослідження про жінок Million Women Study показало, що майже половина випадків раку може бути пов’язана з ожирінням у період постменопаузи.

Звіти Міжнародної агенції з дослідження раку та Всесвітнього фонду досліджень раку виявили докази, що ожиріння пов’язане з такими поширеними типами онкозахворювань, як рак ендометрію, аденокарцинома стравоходу, колоректальний рак, рак грудної залози, передміхурової залози й нирок. Із менш поширених типів раку з ожирінням асоціюються злоякісна меланома, рак щитовидної залози, лейкемія, неходжкінська лімфома і множинна мієлома.

Різні дослідження показали, що існує зв’язок між дієтою з високим глікемічним навантаженням і злоякісними пухлинами. Наприклад, гіперінсулінемія пов’язана з ризиком появи раку верхнього травного тракту, товстої кишки, ендометрія та яєчника.

Всесвітній фонд досліджень раку рекомендує дорослим підтримувати середній індекс маси тіла в межах 21–23 кг/м2, але не вище 25. Також учені підрахували, що можна уникнути понад 90 000 смертей від раку на рік, якщо доросле населення підтримуватиме нормальну масу тіла (ІМТ <25,0).

За даними moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті