Зміни у фінансуванні спеціалізованої медичної допомоги: відбулися загальні збори НАМН України

21 Травня 2019 5:50 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що 21 травня 2019 р. відбулися загальні збори Національної академії медичних наук України (далі — НАМН України), у яких взяв участь заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Під час свого виступу заступник міністра зазначив, що сьогодні створюється єдиний простір, де пацієнт у змозі вільно обрати заклад, у якому хоче лікуватися, а Національна служба здоров’я України (НСЗУ), зі свого боку, заплатить гроші тому з них, який надав відповідні послуги.

Тому і заклади НАМН України не повин­ні залишатися осторонь тих покращень, які відбуваються.

Для переходу на новий принцип фінансування заклади НАМН України повинні перейти на модель оплати послуг замість бюд­жетного утримання. Для цього потрібно реорганізуватися та укласти договори з НСЗУ.

П. Ковтонюк зауважив, що перехід на нову систему фінансування проходитиме поступово, як і для всіх закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу, а новий бюджет буде відокремлений від оплат за медичні послуги.

МОЗ України нагадує, що розпочало процес реорганізації відомчої медицини. У першу чергу будуть реорганізовані заклади, що належать МОЗ. Ними є Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ України.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті