ПОВІДОМЛЕННЯ
На публічне обговорення виноситься проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 242» (далі — проект Постанови).
Даний проект розроблено на виконання Закону України від 07.05.1996 р. № 178/96 «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої» на підставі звернень суб’єктів господарювання та Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 р. № 1542, з метою стабілізації цінової ситуації для забезпечення економічної доступності населення лікарськими засобами.
Пропозиції та зауваження надсилати до 01.10.2010 р. за адресами:
01021, Київ, вул. М. Грушевского, 7, тел.: (044) 200–07–93, [email protected], [email protected] — Міністерство охорони здоров’я України;
01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11, [email protected] — Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
1. Опис проблеми
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 242 «Деякі питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» (далі — постанова КМУ № 242) затверджені квоти та перелік виробників — суб’єктів підприємницької діяльності, у межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового, що використовується виробниками для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, еліксирів та лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою Етанол, за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту етилового.
Станом на 20.08.2010 р. до Міністерства охорони здоров’я надійшли звернення суб’єктів господарювання ВАТ «Галичфарм», Акціонерного товариства «Стома», ВАТ «Лубнифарм», ВАТ «Монфарм», ВАТ «Київмедпрепарат» з проханням збільшити їм розмір квоти на відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту.
За інформацією 5 суб’єктів підприємницької діяльності збільшення розміру квоти обумовлено зростанням попиту у населення на лікарські засоби, у виробництві яких використовується спирт етиловий, збільшенням договірних зобов’язань з національними торговими операторами ринку, у зв’язку з чим розмір квот, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 242, потребує перегляду.
Так, за інформацією ВАТ «Галичфарм», яке є найбільшим виробником фармацевтичної продукції Західного регіону України та визнаним лідером у сфері виробництва препаратів на рослинній основі, номенклатура лікарських засобів, у виробництві яких використовується спирт етиловий, складає 49 позицій. Це такі лікарські засоби, як L-Лізин есцинат (який застосовується в нейрохірургії, неврології, реаніматології, травматології та ортопедії, має протизапальну, протинабрякову та знеболювальну дію); Корглікон, який використовується при лікуванні гострої та хронічної серцевої недостатності, серцевої декомпенсації, при нападах пароксизмальної надшлуночкової тахікардії; Екстракт уролесану, який застосовується для лікування сечокам’яної та жовчнокам’яної хвороб, сечових діатезів, гострих і підгострих калькульозних пієлонефритів і хронічних холециститів, дискінезії жовчних шляхів; Седавіт, який застосовується при неврастенії і неврастенічних реакціях, сверблячому дерматозі; безсонні та ін.; Розчин брильянтово-зелений; Екстракт елеутерококу; Хлорфіліпт; Рекутан; Пертусин; Строфантин; Рибоксин; Алтейки сироп та ін.
За 6 місяців 2010 р. для виробництва лікарських засобів підприємством отримано — 20 173 дал спирту, використано — 22 106 дал спирту, що складає 40% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Акціонерне товариство «Стома» є найпотужнішим вітчизняним виробником лікарських засобів аерозольної та таблетованої форм випуску. Це такі лікарські засоби, як Інгаліпт, Пропасол, Лівіан, Камфонем, Деказоль, Перметрин та ін.
Так, за 6 міс 2010 р. підприємством було: реалізовано — 1 205 180 лікарських засобів аерозольної форми випуску, що на 56% більше ніж за 6 міс 2009 р.; отримано — 663,6 дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів; використано — 801,38 дал спирту (з урахуванням залишку спирту на початок 2010 р.), що складає 50% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Головним напрямком діяльності ВАТ «Лубнифарм» є виробництво готових лікарських засобів:
- рідких лікарських препаратів (настойок, екстрактів, соків);
- м’яких лікарських форм (мазей, лініментів);
- таблеток.
Номенклатура підприємства становить більше 70 найменувань по 20 фармакотерапевтичних групах: серцево-судинні; протиревматичні; хіміотерапевтичні; антисептики.
Станом на 16.08.2010 р. підприємством використано 6 482 дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів, що складає 54% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Асортимент лікарських засобів ВАТ «Монфарм» нараховує більше 60 найменувань лікарських засобів різних фармакотерапевтичних груп, в т.ч. близько 30 найменувань супозиторіїв, ціни на які порівняно з імпортними аналогами нижчі на 20–50%.
За І півріччя 2010 р. підприємством було випущено 70 865 тис. флаконів лікарських засобів, у виробництві яких використовується спирт етиловий, та використано 771 дал спирту, що складає 57% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
ВАТ «Київмедпрепарат» є вітчизняним виробником понад 160 генеричних і оригінальних лікарських засобів, охоплює 11 з 14 фармакотерапевтичних груп та є національним лідером у сфері виробництва антибактеріальних препаратів.
Станом на 24.06.2010 р. підприємством використано 341,56 дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів, що складає 41% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Крім того, до Міністерства охорони здоров’я надійшло звернення від ПП «Кілафф» з проханням включити його в додаток до постанови КМУ № 242.
ПП «Кілафф» було створено у 2008 р. Протягом року була розроблена проектно-будівельна документація та здійснено будівництво комплексу для виробництва лікарських засобів у вигляді спиртових розчинів та настоянок.
В грудні 2009 р. ПП «Кілафф» була отримана ліцензія на виробництво лікарських засобів та були зареєстровані лікарські засоби: розчин йоду 5%; настоянка глоду; розчин водню пероксиду 3%. Згідно з проектною документацією потужність виробничого обладнання ПП «Кілафф» становить 5 000 000 умовних пакунків на рік.
Крім цього, до Міністерства охорони здоров’я України звернулися окремі підприємства з проханням зменшити та/або скасувати квоту, затверджену постановою КМУ № 242.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 242 «Деякі питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» затверджені квоти 63 вітчизняним виробникам лікарських засобів у розмірі 606 368 дал спирту етилового, у межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів.
Проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 242» передбачається збільшити розмір квот, у межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового лише на 2,74% від вже затверджених постановою КМУ № 242, оскільки, збільшення розміру квот від затверджених передбачено на 28 766 дал спирту етилового, що складає 4,74% від вже затверджених, а зменшення передбачено на 12 060 дал спирту етилового, що складає 2%.
З метою забезпечення населення лікарськими засобами широкого вжитку за доступними цінами та зважаючи на звернення суб’єктів господарювання — виробників лікарських засобів, які у виробництві використовують спирт етиловий, та з метою забезпечення контролю за цільовим використанням спирту етилового з боку Державної податкової адміністрації Міністерством охорони здоров’я розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 242» (далі — Проект постанови).
2. Цілі і завдання прийняття пропонованого акта
Метою прийняття Проекту постанови є:
- виконання Закону України від 07.05.1996 р. № 178/96 «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої», яким передбачено відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту в межах квот, затверджених Кабінетом Міністрів України;
- реагування на звернення суб’єктів господарювання;
- забезпечення контролю за цільовим використанням спирту етилового виробниками лікарських засобів та встановлення належного контролю за таким використанням з боку Державної податкової адміністрації.
Шляхами досягнення мети є прийняття проекту постанови.
3. Оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
Перший спосіб: залишити ситуацію такою, яка вона є станом на сьогодні. Цей спосіб є недоцільним. У зв’язку зі збільшенням обсягів виробництва лікарських засобів, у виробництві яких використовується спирт етиловий, розмір квот, встановлений постановою КМУ №?242, потребує перегляду. Невстановлення більших квот на відвантаження спирту етилового суб’єктам господарювання для виробництва лікарських засобів призведе до відсутності спиртовмістких лікарських засобів на ринку України або зростання ціни на них, оскільки підвищення вартості сировини та ставок акцизного збору по її придбанню зумовлює суб’єктів господарювання — виробників до підвищення оптових цін, що в свою чергу безпосередньо відображається на купівельній спроможності населення.
Крім цього, невключення суб’єкта господарювання в додаток до постанови КМУ № 242 буде порушенням вимог Закону України від 07.05.1996 р. № 178/96 «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої».
Другий спосіб: запропонований проект постанови. Цей спосіб є оптимальним, тому що цим способом буде виконуватися чітка норма Закону України від 07.05.1996 р. № 178/96 «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої», в якому передбачено затвердження квот, в межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту виробникам лікарських засобів.
4. Опис механізмів і заходів для вирішення проблеми
Запропонованим проектом постанови передбачається:
- збільшити розмір квот, у межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового, що використовується для виготовлення лікарських засобів, за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту етилового, виробникам — суб’єктам підприємницької діяльності. Обсяг квот, зазначених в проекті постанови, відповідають даним, які надійшли на адресу МОЗ;
- доповнити додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 242 одним суб’єктом господарювання — виробником лікарських засобів, який буде мати право без сплати ставки акцизного збору відвантажувати спирт етиловий для виробництва лікарських засобів в межах квот, встановлених цією постановою.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
З прийняттям цієї постанови суб’єкти господарювання — виробники лікарських засобів будуть мати право без сплати ставки акцизного збору відвантажувати спирт етиловий для виробництва лікарських засобів в межах квот, встановлених цією постановою та порядком випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового, який використовується для виготовлення лікарських засобів.
6. Очікувані результати
Витрати | Вигоди | |
Держава | Не передбачається | Здійснювати контроль за цільовим використанням спирту етилового |
Суб’єкт господарювання | Не передбачається | 1. Суб’єкти господарювання будуть мати право без сплати ставки акцизного збору відвантажувати спирт етиловий для виробництва лікарських засобів.? 2. Чітко встановлена квота дозволить відслідковувати цільове використання спирту етилового |
Населення | Не передбачається | У зв’язку з нульовою ставкою на спирт етиловий вартість лікарських засобів менша порівняно з аналогами іноземного виробництва, що дозволяє пересічному громадянину купувати лікарські засоби за доступними цінами |
7. Строк дії регуляторного акта
Термін дії проекту постанови — необмежений, але до того моменту поки не будуть внесені відповідні зміни до нормативно правових актів вищої юридичної сили на виконання яких розроблений проект постанови.
8. Показники результативності акта
Розмір надходження до державних та місцевих бюджетів від дії регуляторного акта не передбачається.
1) кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб,на яких поширюватиметься дія акта, — усі виробники лікарських засобів, які при виробництві лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів) використовують спирт етиловий.
2) не передбачається додаткових коштів і час що витрачатимуть суб’єкти господарювання та або фізичні особи пов’язаний з виконанням вимог акта.
3) рівень поінформованості суб’єктів господарювання та або фізичних осіб з основних положень акта — середній, проект постанови оприлюднено на офіційному сайті МОЗ України — www.moz.gov.ua.
Після прийняття постанови Кабінетом Міністрів України, поінформованість буде забезпечена її офіційним оприлюдненням на сайті Кабінету Міністрів України — www.kmu.gov.ua, на сайті Верховної Ради України, в «Офіційному віснику України.
4) відслідковувати фактичні обсяги виробництва лікарських засобів з використання спирту етилового та цільове використання спирту етилового.
9. Заходи для відстеження результативності акта
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися по показниках результативності цього регуляторного акта МОЗ України.
Базове відстеження здійснюється до набуття чинності цим проектом постанови шляхом опрацювання зауважень та пропозицій, висловлених під час громадського обговорення.
Повторне відстеження буде здійснено через рік після набуття чинності цим регуляторним актом шляхом аналізу статистичних даних щодо:
- визначення загального обсягу спирту етилового, що використовувався всіма виробниками лікарських засобів для виготовлення лікарських засобів, в тому числі компонентів та препаратів крові, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, еліксирів та лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою Етанол, та визначення використаного спирту етилового за окремим лікарським засобом та окремим підприємством у порівнянні з фактом 2009 р.;
- визначення обсягів потреби у спирті етиловому, що використовується для виробництва лікарських засобів та проведення статистичного аналізу порівняно з базовим відстеженням постанови;
- визначення переліку виробників — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують для виробництва лікарських засобів спирт етиловий.
Заступник міністра | О.П. Гудзенко |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
1. Обґрунтування необхідності прийняття постанови
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 242 «Деякі питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» (далі — постанова КМУ № 242) затверджені квоти та перелік виробників — суб’єктів підприємницької діяльності, у межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового, що використовується виробниками для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, еліксирів та лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою Етанол, за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту етилового.
Станом на 20.08.2010 р. до Міністерства охорони здоров’я надійшли звернення суб’єктів господарювання ВАТ «Галичфарм», Акціонерного товариства «Стома», ВАТ «Лубнифарм», ВАТ «Монфарм», ВАТ «Київмедпрепарат» з проханням збільшити їм розмір квоти на відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту.
За інформацією 5?суб’єктів підприємницької діяльності збільшення розміру квоти обумовлено зростанням попиту у населення на лікарські засоби, у виробництві яких використовується спирт етиловий, збільшенням договірних зобов’язань з національними торговими операторами ринку, у зв’язку з чим розмір квот, встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 242, потребує перегляду.
Так, за інформацією ВАТ «Галичфарм», який є найбільшим виробником фармацевтичної продукції Західного регіону України та визнаним лідером у сфері виробництва препаратів на рослинній основі, номенклатура лікарських засобів, у виробництві яких використовується спирт етиловий, складає 49 позицій. Це такі лікарські засоби, як L-Лізин есцинат (який застосовується в нейрохірургії, неврології, реаніматології, травматології та ортопедії, має протизапальну, протинабрякову та знеболювальну дію); Корглікон, який використовується при лікуванні гострої та хронічної серцевої недостатності, серцевої декомпенсації, при нападах пароксизмальної надшлуночкової тахікардії; Екстракт уролесану, який застосовується для лікування сечокам’яної та жовчнокам’яної хвороб, сечових діатезів, гострих і підгострих калькульозних пієлонефритів і хронічних холециститів, дискінезії жовчних шляхів; Седавіт, який застосовується при неврастенії і неврастенічних реакціях, сверблячому дерматозі; безсонні та ін.; Розчин брильянтово-зелений; Екстракт елеутерококу; Хлорфіліпт; Рекутан; Пертусин; Строфантин; Рибоксин; Алтейки сироп та ін.
За 6 міс 2010 р. для виробництва лікарських засобів підприємством отримано — 20 173 дал спирту, використано — 22 106 дал спирту, що складає 40% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Акціонерне товариство «Стома» є найпотужнішим вітчизняним виробником лікарських засобів аерозольної та таблетованої форм випуску. Це такі лікарські засоби, як Інгаліпт, Пропасол, Лівіан, Камфонем, Деказоль, Перметрин та ін.
Так, за 6 міс 2010 р. підприємством було реалізовано — 1 205 180 лікарських засобів аерозольної форми випуску, що на 56% більше, ніж за 6 міс 2009 р.; отримано — 663,6 дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів, використано — 801,38 дал спирту (з урахуванням залишку спирту на початок 2010 р.), що складає 50% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Головним напрямком діяльності ВАТ «Лубнифарм» є виробництво готових лікарських засобів:
- рідких лікарських препаратів (настойок, екстрактів, соків);
- м’яких лікарських форм (мазей, лініментів);
- таблеток.
Номенклатура підприємства становить більше 70 найменувань по 20 фармакотерапевтичних групах: серцево-судинні; протиревматичні; хіміотерапевтичні; антисептики.
Станом на 16.08.2010 р. підприємством використано 6 482 дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів, що складає 54% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Асортимент лікарських засобів ВАТ «Монфарм» нараховує більше 60?найменувань лікарських засобів різних фармакотерапевтичних груп, в т.ч. близько 30 найменувань супозиторіїв, ціни на які порівняно з імпортними аналогами нижчі на 20–50%.
За І півріччя 2010 р. підприємством було випущено 708, 65 тис. флаконів лікарських засобів, у виробництві яких використовується спирт етиловий, та використано 771 дал спирту, що складає 57% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
ВАТ «Київмедпрепарат» є виробником понад 160 генеричних і оригінальних лікарських засобів, охоплює 11 з 14 фармакотерапевтичних груп та є національним лідером у сфері виробництва антибактеріальних препаратів.
Станом на 24.06.2010 р. підприємством використано 341,56 дал спирту етилового для виробництва лікарських засобів, що складає 41% від затвердженого постановою КМУ № 242 розміру квот.
Крім того, до Міністерства охорони здоров’я надійшло звернення від ПП «Кілафф» з проханням включити його в додаток до постанови КМУ № 242.
ПП «Кілафф» було створено у 2008 р. Протягом року було розроблено проектно-будівельна документація та здійснено будівництво комплексу для виробництва лікарських засобів у вигляді спиртових розчинів та настоянок.
В грудні 2009 р. ПП «Кілафф» була отримана ліцензія на виробництво лікарських засобів та були зареєстровані лікарські засоби: розчин йоду 5%; настоянка глоду; розчин водню пероксиду 3%. Згідно з проектною документацією, потужність виробничого обладнання ПП «Кілафф» становить 5 000 000 умовних пакунків на рік.
Крім цього, до Міністерства охорони здоров’я України звернулися окремі підприємства з проханням зменшити та/або скасувати квоту, затверджену постановою КМУ № 242.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 242 «Деякі питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» затверджені квоти 63 вітчизняним виробникам лікарських засобів у розмірі 606 368 дал спирту етилового, у межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів.
Проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 242» передбачається збільшити розмір квот, в межах яких здійснюється відвантаження спирту етилового лише на 2,74% від вже затверджених постановою КМУ № 242, оскільки збільшення розміру квот від затверджених передбачено на 28 766 дал спирту етилового, що складає 4,74% від вже затверджених, а зменшення передбачено на 12 060 дал спирту етилового, що складає 2%.
З метою забезпечення населення лікарськими засобами широкого вжитку за доступними цінами та зважаючи на звернення суб’єктів господарювання — виробників лікарських засобів, які у виробництві використовують спирт етиловий та з метою забезпечення контролю за цільовим використанням спирту етилового з боку Державної податкової адміністрації Міністерством охорони здоров’я розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 242» (далі — Проект постанови).
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою прийняття проекту постанови є:
- виконання Закону України від 07.05.1996 р. № 178/96 «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої», яким передбачено відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів за ставкою акцизного збору в розмірі 0?грн. за 1?л 100% спирту в межах квот, затверджених Кабінетом Міністрів України;
- реагування на звернення суб’єктів господарювання;
- забезпечення контролю за цільовим використанням спирту етилового виробниками лікарських засобів та встановлення належного контролю за таким використанням з боку Державної податкової адміністрації.
Шляхами досягнення мети є прийняття проекту постанови.
3. Правові аспекти
У даній сфері суспільних відносин діють:
- Закон України від 07.05.1996 р. № 178/96 «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2005 р. № 796 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового, який використовується для виготовлення окремих видів продукції»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 р. № 1266 «Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 242 «Деякі питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів».
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Введення в дію вимог цієї постанови не потребує додаткових витрат з Державного бюджету.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект постанови потребує погодження з Міністерством економіки України, Державною податковою адміністрацією України, Міністерством фінансів, Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерством юстиції України.
6. Регіональний аспект
Впливу на регіональний аспект немає.
7. Запобігання корупції
Проект постанови не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.
8. Громадське обговорення
Проект даного акта розміщено для публічного обговорення на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України — www.moz.gov.ua.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.
10. Прогноз результатів
Прийняття постанови Кабінету Міністрів України дозволить:
- виконати вимоги Закону України «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої»;
- вітчизняним виробникам згідно з чинноим законодавством отримувати спирт етиловий за ставкою акцизного збору в розмірі 0 грн. за 1 л 100% спирту етилового для виробництва лікарських засобів в межах затверджених квот;
- здійснювати контроль за цільовим використання спирту етилового з боку Державної податкової адміністрації України.
Заступник міністра | О.П. Гудзенко |
ПРОЕКТ
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
«Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 березня 2009 р. № 242»
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5?березня 2009 р. № 242 «Деякі питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр | М. Азаров |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від _________ №_________
ЗМІНИ,
що вносяться у додаток до Постанови Кабінету міністрів України
від 5 березня 2009 р. № 242
1. Пункти 1, 2, 5, 6, 10, 11, 12, 41,43 викласти в наступній редакції:
1. | ВАТ «Галичфарм» | 05800293 | м. Львів | 59 723 |
2. | Акціонерне товариство «Стома» | 00481318 | м. Харків | 2 400 |
5. | ВАТ «Лубнифарм» | 00480951 | м. Лубни | 13 470 |
6. | ВАТ «Монфарм» | 00374870 | м. Монастирище | 1 856 |
10. | ВАТ «Київмедпрепарат» | 00480862 | м. Київ | 1 015 |
11. | ВАТ «Київський вітамінний завод» | 35251822 | м. Київ | 49 |
12. | ВАТ «Сумісне українсько-бельгійське хімічне підприємство «Інтерхім» | 14325705 | м. Одеса | 288 |
41. | Приватне підприємство «Фрі Вест» | 31285905 | м. Хмельницький | 2 900 |
43. | ТОВ «Фармацевтична фабрика» | 01977524 | м. Івано-Франківськ | 1 023 |
2. Пункт 56 виключити.
- Доповнити додаток новим пунктом 65 такого змісту:
65. | ПП «Кілафф» | 34940131 | м. Донецьк | 20 892 |
Прем’єр-міністр України | М. Азаров |
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим