Антисептик Цитеал: «Фаворит Успіху–2018» одразу в двох номінаціях!

Цитеал — піноутворюючий антисептик, користується популярністю і довірою споживачів і лікарів, завдяки чому за порівняно короткий термін зміг домогтися таких вражаючих результатів, як нагородження почесним званням «Фаворит Успіху–2018» одночасно в двох категоріях: «Антисептик, знезаражуючий засіб для обробки ран» і «Антимікробний та антисептичний препарат, що застосовується у гінекології». Які ж переваги дозволили Цитеалу завоювати таку авторитетну нагороду і кому з відвідувачів аптеки фармацевт може порекомендувати цей дійсно багатофункціональний антисептичний засіб? Про це і піде мова далі.

Цитеал: двічі фаворит успіху–2018

Лідерів рейтингу «Фаворити Успіху–2018» традиційно визначають на підставі голосування 3 журі: авторитетні галузеві експерти, знаменитості та публічні люди, а також усі небайдужі споживачі, які ділилися своїми думками й особистим досвідом, рекомендуючи кращий вибір на сайті FAVOR.com.ua!

Отже, у ході XVI щорічної церемонії нагородження «Фаворит Успіху» переможцем рейтингу став піноутворюючий багатофункціональний зовнішній антисептик Цитеал, який отримав авторитетну нагороду «Фаворит Успіху–2018» відразу в 2 номінаціях: «Антисептик, знезаражуючий засіб для обробки ран» і «Антимікробний та антисептичний препарат, що застосовується у гінекології». Визнання препарату споживачами, експертами в галузі охорони здоров’я та журі відомих людей стало очікуваним, оскільки Цитеал має широкий спектр переваг, які роб­лять його вдалим вибором у цілому ряді клінічних ситуацій, а також у випадках, коли без ефективного антисептика ніяк не обійтися.

Однак мало бути ефективним, безпечним і доступним — потрібно донести всі ці переваги препарату до лікарів, фармацевтів і пацієнтів. Тому значною мірою своїм успіхом препарат Цитеал зобов’язаний професійній, злагодженій роботі команди компанії «Euromedex» в Україні, яка представляє цей засіб на українському фармацевтичному ринку.

Цитеал: тільки чесноти!

Цитеал призначений для антисептичної обробки шкіри та слизових оболонок. Цитеал об’єднує силу й ефективність 3 відомих антисептиків: хлоргексидину, гексамидіну і хлоркрезолу. При цьому вони посилюють дію один одного. А піноутворююча формула препарату дозволяє ретельніше очистити шкіру або слизові оболонки від забруднення, бактерій і токсинів порівняно з багатьма звичайними розчинами антисептиків (Сторчак А.В., Грищенко О.В., 2015).

Важливо підкреслити, що препарат є м’яким антисептиком з бактеріостатичною, а не бактерицидною дією, тобто він запобігає розмноженню бактерій, а не вбиває їх. Крім того, Цитеал має виражені протигрибкові та протитрихомонадні властивості. Завдяки такому широкому спектру дії Цитеал є універсальним засобом, актуальним у безлічі різних ситуацій. Так, Цитеал з успіхом застосовується в лікуванні вульво-вагінальних інфекцій, включно з бактеріальним вагінозом та вульво-вагінальним кандидозом, при пролежнях, з метою антисептичної обробки шкіри в побуті, у період епідемій або з метою попередження зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

Цитеал рідко викликає побічні ефекти. Ризик розвитку подразнення шкіри, наприклад дерматитів, при застосуванні Цитеалу є знач­но нижчим у порівнянні з простим хлоргексидином, повідон-йодом та триклокарбаном (Barbaud A. et al., 2005). Тому Цитеал можна застосовувати навіть у новонароджених.

Ще однією важливою перевагою Цитеалу є те, що він не впливає на природний для піхви рівень рН 5, який є оптимальним для розвитку нормальної мікрофлори. Таким чином, застосування Цитеалу не заважає відновленню нормальної мікрофлори піхви, баланс якої є важливим фактором, що перешкоджає розвитку рецидивів бактеріального вагінозу.

Крім того, допоміжні компоненти Цитеалу, у тому числі отримані з кокосового масла та буряку, швидко зменшують вираженість свербежу та подразнення, зволожують і пом’якшують, а завдяки молочній кислоті підтримують природний рівень pH (Сторчак А.В., Грищенко О.В., 2015). Дуже важливо, що Цителал не містить лаурилсульфат натрію, який, як відомо, сушить шкіру і слизові оболонки і може негативно впливати на їх стан.

Цитеал при бактеріальному вагінозі

Бактеріальний вагіноз розвивається внаслідок дисбалансу в піхві, коли природна мікрофлора (лактобацили) поступається місцем умовно-патогенній анаеробній флорі. При цьому бактеріальний вагіноз, з’явившись один раз, часто стає постійним супутником жінки і повертається знову і знову. Так, у кожної 3-ї жінки протягом перших 3 міс після завершення лікування бактеріальний вагіноз розвивається повторно (Sobel J.D., 2000).

Причиною рецидивів, а також відсутності ефекту від деяких антисептиків, на думку ряду вчених, є мікробні біоплівки, які представляють собою колонії мікроорганізмів, захищені гелеподібної речовиною, яку вони самі продукують і в якій мешкають (Сторчак А.В., Грищенко О.В., 2015). Ця гелеподібна речовина робить мікроорганізми недоступними для дії антисептиків і антибіотиків. Тому для того, щоб антисептик міг дістатися до цих бактерій, спочатку необхідно механічно зруйнувати цю гелеподібну речовину. Ось чому одним з найважливіших переваг Цитеалу є його піноутворююча формула, яка дозволяє препарату зруйнувати біоплівку, а потім адсорбує з поверхні зруйновані компоненти гелеподібної речовини, ефективно утримує їх в розчині, перешкоджаючи повторному прикріпленню до поверхні.

На наступному етапі відбувається безпосередня дія антисептиків на вивільнені з гелеподібної речовини бактерії. На фінальному етапі змивання піни дозволяє додатково механічно очистити слизові оболонки піхви від хвороботворних мікроорганізмів і залишків гелеподібного матриксу, що забезпечує умови для ефективного впливу антисептиків. Ефективність Цитеалу підтверджена в ряді досліджень (Сторчак А.В., Грищенко О.В., 2015; Баймурзаева Л.Г., 2011). При цьому при застосуванні Цитеалу більш ніж у 95% пацієнток не було відзначено повторного розвитку захворювання (Сторчак А.В., Грищенко О.В., 2015).

Цитеал та пролежні

При лікуванні пролежнів важливим етапом є їх правильна обробка, мета якої — не допустити зараження рани. Зараження рани бактеріями призводить до розвитку запалення та уповільнює загоєння пролежня, що в майбутньому може призвести до ускладнень. Тому очищення і дезінфекція пролежнів — це важливі щоденні етапи їх лікування. Важливо, щоб антисептик, який використовується для їх обробки, був ефективним, нетоксичним для тканин і не перешкоджав загоєнню. Саме таким антисептиком є ​​Цитеал, про що свідчать результати досліджень (Barbaud A. et al., 2005). Цитеал впливає на широкий спектр бактерій, а також грибів. Завдяки м’якій та ніжній піні Цитеал ретельно очищає шкіру або рану від забруднень: бактерій, відмерлих тканин й ексудату. Крім того, Цитеал не подразнює, не пече і не сушить шкіру. Важливо, що застосування Цитеалу при пролежнях — це ще і зручно, адже безбарвний розчин не забарвлює шкіру, не забруднює білизну, не має специфічного запаху камфори або йоду. Цитеал усуває неприємні запахи (запах рани, гною, немитості, старості) і залишає відчуття чистоти й свіжості, що особливо важливо для пацієнтів з пролежнями.

Застосовувати Цитеал дуже просто: взяти 1 ковпачок препарату, розвести в 100 мл звичайної води (1:10) і збовтати. Далі марлевою серветкою з Цитеалом обробити пролежень і шкіру навколо. Можна протерти попрілості, місця під молочною залозою, під пахвами, між стегнами і сідницями, стопи. Через 2 хв акуратно промокнути/протерти звичайною водою. М’яка ніжна піна легко змивається. Зручно, що 1 флакона вистачає надовго — до 1 міс щоденної обробки. Цитеал не слід використовувати одночасно або послідовно з іншими антисептиками.

Цитеал: для всієї родини

Чому Цитеал має стояти у ванній кімнаті кожної сім’ї? Перш за все, Цитеал чудово очищає і дезінфікує шкіру завдяки своїй піноутворюючій формулі. Важливо, що Цитеал, впливаючи на бактерії, гриби і віруси (Diawara B. et al., 1992), не залишає після себе ефекту «спаленої землі», оскільки діє бактеріостатично, а не бактерицидно. Крім того, Цитеал не тільки впливає на збудників інфекції, а й залишає приємний запах свіжості й відчуття чистоти. Цитеал стане в нагоді кожному члену сім’ї, тому що він може застосовуватися навіть у діток грудного віку.

Цитеал може бути корисним у різних ситуаціях кожному члену сім’ї — мамі, тату, діт­кам, бабусі та дідусю!

Рекомендації провізора

Цитеал — безрецептурний препарат, тому провізор може рекомендувати його відвідувачам аптеки в різних ситуаціях:

  • пацієнт запитує засоби, що застосовуються при грибковому ураженні стоп або при неприємному запаху ніг;
  • відвідувач аптеки цікавиться засобами для полегшення стану при герпесі, боротьби з висипом вугрів або прищами;
  • як антисептичний засіб для домашньої аптечки, аптечки мандрівника: Цитеал підійде для обробки невеликих ранок, подряпин, саден з метою запобігання їх інфікуванню;
  • можна рекомендувати людям похилого віку, відвідувачам аптеки, які цікавляться антисептичними засобами для обробки трофічних виразок, пролежнів, щоб ретельно очистити, запобігти потраплянню інфекції й усунути неприємний запах (Савельєва В.С., 2000);
  • для широкого спектра відвідувачів, особ­ливо для молодих мам, осіб, що по роботі спілкуються з великою кількістю людей, з метою дезінфекції рук у разі потреби;
  • для людей, які ведуть активний спосіб життя. Цитеал знадобиться для профілактики інфекцій після відвідування басейнів, саун, спортзалів, манікюрних кабінетів та ін.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Інші статті розділу


Останні новини та статті