Мета дослідження — пошук оптимальної життєзберігаючої терапії для пацієнтів із важкою формою пневмонії, що спричинена новим штамом коронавірусу. У комплексній терапії застосовують препарат Біовен виробництва ТОВ «Біофарма Плазма». Як зазначає компанія Biopharma, вона прагне вирішити декілька надважливих завдань:
- позитивно вплинути на фактор виживаності пацієнтів,
- зменшити кількість днів перебування пацієнтів у палатах інтенсивної терапії;
- скоротити час перебування на апаратах штучної вентиляції легень;
- зменшити кількість ускладнень.
В умовах поточної епідемії ці фактори є вкрай важливими і дозволять знизити навантаження на лікарні. Biopharma планує проводити клінічні випробування в умовах, максимально наближених до реальних, і не обмежувати фактори ризику щодо включення пацієнтів. Інший важливий напрямок у цій царині — це створення нового препарату, потенційно ефективного при COVID-19. Для виробництва таких ліків необхідна донорська плазма тих, хто вже перехворів на коронавірус.
Розробка гіперімунного імуноглобуліну із плазми тих, хто перехворів на коронавірус, — проєкт глобальний. Учені з різних країн схиляються до того, що цей препарат потенційно може бути ефективний для спрямованого лікування хворих на COVID-19. Для цього українська компанія Biopharma приєдналася до Міжнародного альянсу, до якого увійшли 10 світових лідерів з виробництва препаратів із плазми. Перша в Україні донація людини, що перехворіла на COVID-19, відбулася в Черкасах. Донором стала соціально відповідальна дівчина Юлія.
Серед умов донорства: негативні результати 2 тестів на коронавірус, проведених із застосуванням полімеразної ланцюгової реакції, довідка з лікарні та відсутність симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції протягом останніх 14 днів.
Наразі «ковідну» плазму вже готові збирати центри Biopharma в Сумах, Шостці, Конотопі, Дніпрі та Харкові. Тут застосовують метод апаратного плазмаферезу — еритроцити, тромбоцити та інші клітини крові залишаються у донора, для виробництва ліків збирають лише плазму.
На відміну від донації крові, ця процедура переноситься організмом легше. Ліки, створені із реконвалесцентної плазми, потенційно можуть дозволити врятувати мільйони життів і повернути світ до нормального життя. Для початку досліджень науковцям потрібно зібрати принаймні 300 л плазми у майже 500 донорів. Саме тому кампанія у соціальних мережах із закликом до збору плазми, яку запустила компанія Biopharma, супроводжується хештегом #500donoriv.
«Успіх у створенні ліків від COVID-19 багато в чому залежить від підтримки людей у всьому світі, які готові пожертвувати свою плазму після одужання. Ми закликаємо тих, хто одужав, зробити свій внесок у боротьбу з пандемією і, якщо дозволяє стан здоров’я, стати донором», — наголосив президент Biopharma Костянтин Єфименко.
«Ми звертаємось до українців, що перехворіли на коронавірусну хворобу і мають довідки про одужання. Саме Ваша плазма зараз потрібна для виготовлення ліків для тисяч хворих. Ми запрошуємо Вас ставати донорами та таким чином рятувати життя людей», — повідомила директор зі стратегічного розвитку Biopharma Оксана Плотнікова.
Для запису на донацію плазми для тих, хто перехворів на COVID-19, Biopharma створила спеціальну гарячу лінію: 0 800 600-003. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних операторів України безкоштовні.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим