Відкриття дитячих оздоровчих таборів раніше 1 липня цього року є недоцільним — рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

16 Червня 2020 12:43 Поділитися

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні, що відбулося 16 червня під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, ухвалила рішення щодо недоцільності відкриття дитячих оздоровчих таборів раніше 1 липня цього року. Про це йдеться на урядовому сайті.

Доповідаючи про стан ситуації з дитячими оздоровчими таборами, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зазначив, що попри необхідність оздоровити цього літа більше 1,2 млн дітей, більшість з яких є представниками пільгових категорій населення, клінічна ситуація щодо COVID-19 залишається достатньо напруженою.

«У тому числі ми бачимо велику проблему з можливими спалахами в дитячих таборах інших інфекційних хвороб, у тому числі кишкових, так як це було в 2018–2019 рр. У таких випадках необхідно буде терміново доставляти дітей в інфекційні лікарні, левова частина яких зараз безпосередньо працюють з COVID-19», — зазначив М. Степанов.

Також, за його словами, діти будуть приїжджати в дитячі табори з різних регіонів, у яких різна епідеміологічна ситуація, що може сприяти поширенню коронавірусу між регіонами України. До того ж у дитячих таборах у ході перевірок було встановлено недостатній контроль за харчуванням дітей та порушення санітарно-гігієнічних норм.

«У зв’язку із цим та у зв’язку з погіршенням сьогоднішньої ситуації з епідемією коронавірусу ми вважаємо, що відкриття закладів оздоровлення в даний час є передчасним. У той же час ми не виключаємо такого рішення, починаючи з 1 липня, але не раніше. Нам потрібно додатково відстежити епідемічну ситуацію, і протягом тижня ми будемо приймати рішення в залежності від умов адаптивного карантину», — наголосив міністр охорони здоров’я, додавши, що 22 червня стане датою, коли можна буде приймати рішення про можливий час відкриття дитячих таборів.

У свою чергу, міністр соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що 75% тих дітей, які мають бути оздоровлені цього року, це діти з малозабезпечених сімей, які потребують соціальної підтримки. «Тому давайте будемо думати перш за все про їхнє здоров’я. Міністерство соціальної політики вважає, що оздоровча кампанія має бути тільки тоді, коли покращиться епідеміологічна ситуація в країні», — зазначила міністр.

За матеріалами kmu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*