Уряд передбачив коригуючий коефіцієнт для пакетів послуг з лікування мультирезистентного туберкульозу — Максим Степанов

17 Вересня 2020 10:54 Поділитися

17 вересня під час брифінгу щодо поточної ситуації з поширенням коронавірусної хвороби в Україні Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, повідомив, що за минулу добу зареєстровано 3584 нових випадки інфікування, з них 301 дитина та 147 медичних працівників. Госпіталізовано 534 особи, зафіксовано 60 летальних випадків, одужала 1579 осіб.

За добу здійснено 53 748 досліджень, з яких 29 729 — методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та 24 019 — методом імуноферментного аналізу (ІФА).

У розрізі регіонів найбільше нових випадків інфікування зареєстровано в Харківській (483), Тернопільській (390), Одеській (325), Львівській (234), Івано-Франківській (179) областях та м. Київ (379).

За весь час пандемії в Україні захворіли 166 244 особи, з них 10 859 дітей та 13 396 медичних працівників. Загалом одужало 73 913 осіб, летальних випадків — 3400.

Також міністр повідомив, що через стрімке зростання захворюваності та супротив місцевої влади щодо дотримання карантинних обмежень, ним проведено нараду з головами міст, під час якої вони висловили своє бачення роботи міст у рамках карантину. Їх пропозиції були прийняті 16 вересня на засіданні Уряду в якості змін до постанови КМУ від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Так, змінами передбачено, що рішення про заборону освітніх закладів на територіях з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки прийматиметься лише спільним рішенням Державної та Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

В адміністративно-територіальних одиницях (міста, райони) із «зеленим», «жовтим» та «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки заборонятиметься робота шкіл або дитячих садочків винятково у випадках, коли на самоізоляцію йдуть більше 50% класів навчального закладу. Наприклад, якщо в шкільному закладі всього 30 учбових класів і з них 15 знаходяться на самоізоляції через COVID-19.

Окрім цього, у регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки карантинні обмеження будуть встановлюватися за спільним рішенням Державної та регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тобто, враховуючи епідемічну ситуацію, саме в цих регіонах прийматиметься рішення, які саме карантинні обмеження вводитимуться.

Також М. Степанов зауважив, що 16 вересня Уряд також вніс зміни до постанови КМУ від 05.02.2020 р. № 65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 р.», передбачивши коригуючий коефіцієнт за пакетами послуг для діагностики та хіміко-терапевтичного лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей, а також лікування дорослих та дітей, хворих на мультирезистентний туберкульоз, таким чином збільшивши видатки на ці пакети медичних послуг.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті