НСЗУ виплатила закладам охорони здоров’я понад 17,3 млрд грн за надання допомоги у стаціонарі

21 Жовтня 2020 2:23 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) інформує, що служба уклала договори з 1086 закладами на надання медичної допомоги пацієнтам у стаціонарних умовах. Цим закладам НСЗУ виплатила понад 17,3 млрд грн.

Оплати медичним закладам, законтрактованих за пакетами з терапії та хірургії, здійснюються на 100% з глобального бюджету. Лікарня отримує кошти незалежно від кількості госпіталізацій або проведених операційних втручань, адже через карантинні обмеження в деяких регіонах скасовані планові госпіталізації та операції. Щоб це не вплинуло на роботу закладів, до кінця року продовжено виплати з глобального бюджету.

Протягом квітня–вересня вже понад 47 тис. пацієнтів отримали лікування в стаціонарі за пакетами «Терапевтичні госпіталізації» (41,2%) та  «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» (58,8%).

Більшість госпіталізацій, які відбуваються в Україні, не передбачають хірургічних втручань. Медична допомога надається в межах пакету «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій» (або «Терапевтичні госпіталізації»). Така госпіталізація включає: профілактику, діагностику, лікування (у тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності, медичну реабілітацію в гострий період.

У межах госпіталізації заклад має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, а також ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі. Ці препарати не включені до тарифу, але їх закуповує для українців держава.

Інформація про наявність відповідних ліків у конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці, на офіційному вебсайті медичного закладу, а також на сайті місцевої влади. Лабораторні та інструментальні дослідження також включені до цього пакету. НСЗУ наголошує, що пацієнт не має платити за те, за що заплатила держава.

До пакету «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» входить усе те, що передбачено в пакеті «Терапевтичні госпіталізації», а також проведення хірургічної операції з анестезією, інструментальні та лабораторні обстеження, включно з гістологією та біопсією у разі потреби, післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія.

Пацієнт може отримати безоплатно послуги за пакетами стаціонарної допомоги за направленнями лікаря, з яким укладено декларацію, лікуючого лікаря, а також у разі доставлення його бригадою екстреної медичної допомоги, за направленням з іншого клінічного підрозділу або закладу, якщо людина вже лікується у стаціонарі, а також за самозверненням у невідкладному стані.

За матеріалами nszu.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті