Володимир Зеленський підписав закон про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові

22 Жовтня 2020 10:40 Поділитися

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України повідомляється, що Володимир Зеленський підписав Закон України № 931-ІХ «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який Парламент ухвалив 30 вересня 2020 р.

Документом визначаються засади державної політики щодо організації заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу, транспортування та реалізації донорської крові та її компонентів, а також функціонування системи крові.

Крім того, закон визначає стандарти безпеки та якості донорської крові та її компонентів задля надання рівного доступу українцям до якісних і безпечних компонентів донорської крові в необхідній кількості, а також з метою гарантування безпеки та здоров’я донорів крові та компонентів крові.

Документ адаптує вітчизняне законодавство до acquis* Європейського Союзу в ме­жах виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Згідно із законом в Україні має бути створений уповноважений орган з ліцензування діяльності суб’єктів системи крові, контролю за їх діяльністю та збору інформації, яка стосується серйозних несприятливих випадків або реакцій, пов’язаних з операціями з донорською кров’ю та компонентами крові.

Крім того, документ передбачає створення Національного реєстру донорів крові, а також осіб, що не можуть бути донорами, та його інтеграцію в eHealth.

Законом також передбачена можливість реалізації проєктів державно-приватного партнерства із залучення інвестицій та підсилення матеріально-ресурсного потенціалу системи крові, а також у частині відкриття сфери для діяльності приватних компаній під державним контролем за донорською кров’ю.

За матеріалами president.gov.ua
*Аcquis ЄС (з франц. — «доробок») — це надбання європейської інтеграції в політичній, правовій та економічній сферах, яке ґрунтується на європейських спільних цінностях, визначених у статті 2 Договору про Європейський Союз. У політичному і правовому значенні — це комплекс прав і обов’язків держав — членів ЄС. Вони всі зобов’язані поділяти і дотримуватися acquis ЄС, якщо не погоджено інакше.

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті