Забезпечення лікарняних ліжок киснем та достовірність даних щодо тих, хто одужав від COVID-19 — підсумок наради Президента

26 Жовтня 2020 3:28 Поділитися

Під час традиційної селекторної наради, яка відбулася 26 жовтня під головуванням Президента України Володимира Зеленського, Уряд дав завдання очільникам обласних державних адміністрацій забезпечити лікарняні ліжка киснем на 80% уже найближчим часом. Про це повідомляється на сайті Президента України.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що забезпечення киснем у лікарнях Херсонської обл. становить 85%, у Кіровоградській, Закарпатській, Хмельницькій, Полтавській, Житомирській та Вінницькій областях — 50%. Він зазначив, що на закупівлю кисню для лікарень уже спрямовано 571 млн грн.

Зараз до кисню підключено понад 16 тис. ліжок — на 6800 більше, ніж було у вересні. Президент зазначив, що забезпечення ліжок киснем на 80% має бути здійснено якомога швидше. Глава держави попросив проконтролювати цей процес і поцікавився станом підготовки до можливого розгортання ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що відбувається верифікація потреб, МОЗ збирає пропозиції з регіонів, зокрема щодо того, які матеріали та обладнання потрібні, скільки лікарів, коштів на зарплату та функціонування таких закладів буде необхідно.

Міністр також відзвітував, що відпрацьовуються маршрути щодо перенаправлення пацієнтів з ургентними випадками до інститутів Національної академії медичних наук та лікарень «Укрзалізниці» в Харкові, які додатково профінансують задля допомоги в лікуванні хворих на коронавірусну хворобу. Очільник МОЗ поки не зміг надати інформацію щодо страхування лікарів у регіонах. Також він повідомив, що ще 14 лікарень почали приймати хворих з коронавірусом.

Крім того, на нараді В. Зеленський гостро поставив питання щодо достовірності статистики щодо тих, хто захворів і одужав. М. Степанов повідомив, що не отримує всіх цифр стосовно осіб, що подолали хворобу, оскільки багато людей переносять її на самоізоляції, а МОЗ ще навесні внесло зміни, згідно з якими одужання визначається за клінічними симптомами, негативний тест на COVID-19 не є обов’язковим.

За матеріалами president.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті