Затверджено план вакцинації населення від COVID-19 — ЦГЗ

22 Грудня 2020 4:38 Поділитися

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) інформує, що 22 грудня оперативний штаб МОЗ України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. «Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних щодо вакцин, доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю», — наголосив в.о. генерального директора ЦГЗ Ігор Кузін та додав, що мета цього плану протягом 2021–2022 рр. охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50% населення України (20 млн осіб).

«Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх груп населення та професійних груп ризику. Її проведення не заважатиме проведенню рутинної вакцинації відповідно до Календаря щеплень, щоб не допустити зниження рівня вакцинації від інших хвороб», — зауважив очільник ЦГЗ.

План оновлюватимуть кожні два тижні, аби він відповідав реальній ситуації. Мета, цільові групи, логістичні маршрути, навчання медиків, комунікація та розгортання мобільних бригад — це базова частина документа. Вона може бути змінена лише у разі отримання кардинально нової інформації. Етапи розробки вакцин, кваліфікаційні та реєстраційні процедури, поставки вакцин — цю частину оновлюватимуть постійно.

«Ми готові отримувати вакцину вже у І кв. 2021 р. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19. Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна — відповідна процедура буде затверджена окремим планом», — зазначив І. Кузін.

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення:

1) січень–квітень 2021 р. — особи із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією COVID-19;

2) квітень–червень 2021 р. — особи із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;

3) червень–вересень 2021 р. — особи з високим ризиком інфікування та розвит­ку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) вересень 2021 — березень 2022 р. — особи із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень за допомогою мобільних бригад з імунізації, а також у тимчасових цент­рах вакцинації.

За матеріалами phc.org.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті