Президент підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я

29 Грудня 2020 12:44 Поділитися

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України № 1053-ІХ «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», який Парламент ухвалив 3 грудня 2020 р.

Документ запроваджує функціонування сучасної системи реабілітації у сфері охорони здоров’я (health-related rehabilitation), тобто надання якісної реабілітаційної допомоги безпосередньо в закладах охорони здоров’я із самого початку захворювання або травми. Закон також описує реабілітаційну допомогу до етапу настання стійкого обмеження життєдіяльності, тобто до проведення медико-соціальної експертизи та отримання людиною статусу особи з інвалідністю.

У документі визначено правові, організаційні та економічні засади проведення реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування у сфері охорони здоров’я. Зокрема, визначаються принципи здійснення реабілітації громадян України, дається визначення системи реабілітації та її складових, таких як:

  • суб’єкти реабілітації, якими є особи, котрі потребують реабілітації, а також їхні законні представники;
  • члени сімей осіб, які потребують реабілітації;
  • фахівці з реабілітації;
  • мультидисциплінарні реабілітаційні команди;
  • реабілітаційні заклади, відділення, підрозділи;
  • громадські об’єднання осіб з обмеженнями життєдіяльності, осіб з інвалідністю та фахівців з реабілітації;
  • органи професійного самоврядування фахівців з реабілітації;
  • суб’єкти, які здійснюють кадрове та наукове забезпечення системи реабілітації.

Також у документі узгоджується національна термінологія щодо реабілітації у сфері охорони здоров’я з термінологією, яку використовує Всесвітня організація охорони здоров’я.

«Закон створить умови для формування в Україні сучасної системи реабілітації у сфері охорони здоров’я, яка функціонуватиме та розвиватиметься за принципами та стандартами країн Євросоюзу, забезпечить зниження впливу станів, що обмежують життєдіяльність або призводять до інвалідизації, та можливості досягнення оптимальної соціальної інтеграції для осіб з обмеженням життєдіяльності»,  — йдеться у повідомленні.

За матеріалами president.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті