До пілотного проєкту з фінансування третинної медичної допомоги в 2021 р. залучено 8 установ — Мінфін

24 Лютого 2021 4:05 Поділитися

Як повідомляє Міністерство фінансів України (Мінфін), у колонці для «24 каналу» заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев зазначив, що на сьогодні завданням держави є зробити фінансово доступнішим для громадян високоспеціалізоване лікування за рахунок нових фінансових інструментів.

«У рамках пілотного проєкту разом з Національною академією медичних наук України команда Мінфіну забезпечила перехід установ Академії від кошторисного утримання до оплати за кожну надану пацієнту послугу. Було сформовано довідник хірургічних, кардіологічних та нейрохірургічних високоспеціалізованих послуг, які не надаються або надаються в обмеженій кількості в інших закладах охорони здоров’я. Порахували їх собівартість із застосуванням міжнародної методики обліку витрат шляхом покрокового розподілу коштів «зверху донизу»», — наголосив Р. Єрмоличев.

Також, за його словами, Мінфін оцінив фінансовий аспект програми державних медичних гарантій, пов’язаної з наданням високоспеціалізованої медичної допомоги, та запланував бюджетні ресурси, аби зняти цей тягар із пацієнта. На ці послуги у 2020 р. спрямували 763,4 млн грн.

«Торік у рамках проєкту пацієнти отримали за кошти державного бюджету понад 27 тис. дороговартісних медичних послуг на 567,1 млн грн. Із них — близько 10 тис. були повністю безкоштовними для пацієнтів. Кошти, передбачені у 2020 р., також було спрямовано на придбання необхідного для надання таких послуг медичного обладнання та створення запасу ліків і медичних виробів. Це дозволило в поточному році надавати медичні послуги безперервно, до закупівлі нових ліків. Реалізація пілотного проєкту є кроком до запровадження програми медичних гарантій для третинної (високо­спеціалізованої) медичної допомоги», — зауважив Р. Єрмоличев.

У 2021 р. в пілотному проєкті братимуть участь вже 8 установ Національної академії медичних наук України:

  • Національний інститут хірургії та транс­плантології імені О.О. Шалімова;
  • Інститут нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова;
  • Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова;
  • Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска»;
  • Інститут отоларингології ім. професора О.С. Коломійченка;
  • Інститут травматології та ортопедії;
  • Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії;
  • Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті