Протидія поширенню COVID-19: Денис Шмигаль прозвітував про стан виконання постанови Верховної Ради

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 21 травня з трибуни Верховної Ради під час «години запитань до Уряду» прозвітував про виконання Кабінетом Міністрів постанови Верховної Ради від 20.10.2020 р. № 937 «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз».

Д. Шмигаль, звернувши увагу на пункт щодо вакцинації населення проти COVID-19, зауважив, що Уряд наразі має прямі контракти та домовленості з виробниками на 34 млн доз вакцини, ще 8 млн доз має надійти за ініціативою COVAX. Зокрема, Україна має домовленості на поставку:

  • 21,2 млн доз вакцини від компанії «Pfizer»/«BioNTech»;
  • 10 млн доз — від «Novavax»;
  • понад 10 млн доз — від «AstraZeneca»/Оксфордського університету (University of Oxford);
  • майже 2 млн доз від компанії «Sinovac Biotech».

«План залишається в силі — вакцинувати більшість дорослого населення України до кінця року», — підкреслив Прем’єр-міністр та додав, що у постанові визначено, що 40% населення мають бути вакциновані за кошти держбюджету. Він наголосив, що всіх, хто захоче вакцинуватися, вакцинують безкоштовно.

«Дякуємо народним депутатам за виділення достатньої кількості коштів — 10 млрд грн із державного бюджету. Є угода зі Світовим банком на 90 млн дол. США, з яких частину буде витрачено на закупівлю вакцин. Ще 50 млн євро отримаємо від Європейського інвестиційного банку для того, аби провести вакцинацію», — зазначив Д. Шмигаль.

Щодо екстреної медичної допомоги Прем’єр-міністр зауважив, що вона має бути забезпечена всім необхідним. На 2021 р. у державному бюджеті передбачено 14 млрд грн на екстрену медицину, тоді як у 2019 р. на неї було виділено 6 млрд грн.

«Це відчутна різниця у сумах і ця різниця — це значно збільшені виплати медикам, це сотні нових автомобілів, це відремонтовані приймальні відділення, це нове якісне обладнання. З тим рівнем збільшення бюджету, який ми запровадили, за 2–3 роки в Україні може бути достойна та забезпечена всім необхідним екстрена медицина», — відзначив він.

Глава Уряду також розповів про пункт щодо покращення спроможності медичної системи. За його словами, майже 4 млрд грн спрямовано на субвенцію місцевим бюджетам для підтримки регіональних закладів охорони здоров’я.

Понад 10 млрд грн спрямовано на централізоване забезпечення хворих дороговартісними лікарськими засобами та медичними виробами, зокрема на закупівлю наборів для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції.

Більш ніж 3 млрд грн виділено на програму «Громадське здоровʼя та заходи боротьби з епідеміями», у якій передбачено кошти і на доплати, і на тестування.

Крім того, Д. Шмигаль зазначив, що через Національну службу здоров’я України від початку року вже виплачено лікарням майже 7 млрд грн для боротьби з коронавірусною хворобою.

За матеріалами kmu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті