ФССУ направив 2,5 млн грн щомісячних виплат для 117 медиків та їх родин

24 Травня 2021 2:38 Поділитися

Фонд соціального страхування України (ФССУ) нагадує, що працівники закладів охорони здоров’я, які внаслідок гострої професійної хвороби на COVID-19 мають стійку втрату працездатності, зокрема, інвалідність, отримують від Фонду щомісячні страхові виплати. Також зазначені виплати передбачені для осіб, які перебували на утриманні медичних працівників у разі їх смерті.

Такі виплати щомісяця здійснюються ФССУ для медичного працівника упродовж усього його життя або до повного відновлення здоров’я. Вони на 100% компенсують потерпілому втрачений заробіток відповідно до встановленого Медико-соціальною експертною комісією ступеня втрати працездатності.

Станом на сьогодні ФССУ здійснюються щомісячні страхові виплати для 32 медичних працівників. Також щомісячні страхові виплати отримують 85 утриманців у разі смерті медичного працівника. Загалом з січня до квітня 2021 р. фонд нарахував щомісячні страхові виплати для потерпілих медиків або членів їх сімей у разі смерті потерпілих на загальну суму майже 2,5 млн грн. З них на щомісячні виплати для працівників закладів охорони здоров’я — 671,3 тис. грн, для осіб, які перебували на утриманні померлих медичних працівників, — 1,8 млн грн.

Щомісячна страхова виплата для одного медика від ФССУ становить від 710,79 грн до 21 тис. 970 грн. Розмір такої виплати залежить від ступеня втрати працездатності і середнього доходу, який потерпілий мав на момент настання страхового випадку.

ФССУ також зауважує, що, окрім щомісячних страхових виплат, фонд профінансував для зазначених осіб одноразову допомогу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням і компенсував медичним працівникам втрачений за час лікування гострої професійної хвороби заробіток. Для медичних працівників, яким було встановлено інвалідність, або для їх родин у разі смерті медика фондом також було профінансовано одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

За матеріалами fssu.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті