Михайло Радуцький, Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), на своїй сторінці у Facebook нагадує, що Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради проєкт бюджету на 2022 р., а також
До існуючих напрямків розвитку сфери охорони здоров’я додано наступні пріоритети:
- створення системи громадського здоров’я,
- переорієнтація системи охорони здоров’я від політики лікування до політики профілактики захворювань,
- розвиток трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів,
- облік усіх наданих медичних послуг через електронну систему охорони здоров’я.
М. Радуцький також поінформував, що на минулому засіданні Комітету було розглянуто проєкт бюджетної декларації та запропоновано включити до документа такі пропозиції:
1. Забезпечити фінансування Програми медичних гарантій (ПМГ) у розмірі не менше 5% ніж ВВП. Згідно із законодавством ПМГ має фінансуватися в розмірі не менше ніж 5% від ВВП. Як зазначає Голова Комітету, Уряд щороку відтерміновує дію цієї норми.
2. Запровадити додатковий податок на тютюнові та алкогольні вироби.
На думку Комітету, частина податків від продажу тютюну та алкоголю повинна йти на фінансування медицини. Адже тютюнові вироби та алкоголь провокують виникнення значної кількості захворювань.
3. Запровадження механізму доплат за медичні послуги.
Комітет пропонує збільшити фінансування сфери охорони здоров’я за допомогою доплат за послуги, які не входять до ПМГ. На даний час цей механізм залишається в «тіні», тому його потрібно легалізувати.
4. Забезпечення лікарськими засобами пацієнтів з орфанними хворобами.
Пропозиція Комітету — 100% забезпечення всіх пацієнтів з орфанними захворюваннями ліками за рахунок бюджету. На даний час держава фінансує закупівлю медикаментів тільки для пацієнтів з 14 із 275 рідкісних хвороб.
5. Використання ранньої діагностики онкологічних захворювань.
Пропонується запровадити Стратегію контролю за онкологічними захворюваннями, яка включає популяризацію скринінгу, ранню діагностику онкологічних хвороб, оновлення матеріально-технічної бази, лікування з використанням сучасних протоколів.
6. Запровадження обов’язкового страхування відповідальності медичних працівників.
Один із пріоритетів роботи Комітету — захист медичних працівників. Відповідно, є пропозиція щодо запровадження страхування відповідальності медиків. «Це одночасно убезпечить і пацієнтів, і медичних працівників на випадок негативних наслідків під час процесу лікування» — коментує М. Радуцький.
7. Створення електронної бази пацієнтів.
Система охорони здоров’я значною мірою залежить від діджиталізації обліку пацієнтів. Комітет пропонує створити електронну базу пацієнтів та «медичний паспорт» пацієнта. Точна інформація про кожного громадянина дозволить набагато ефективніше використовувати бюджетні кошти.
«Наші пропозиції передані до Комітету з питань бюджету. Згодом постанову про декларацію винесуть на засідання Верховної Ради. Сподіваюся, що наші правки будуть підтримані Парламентом. Ми запропонували те, що дозволить медицині розвиватися та у перспективі наблизитися до світових стандартів», — наголосив голова Комітету.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим