ФССУ за травень виплатив лікарняних на суму 1,5 млрд грн

24 Червня 2021 4:48 Поділитися

Фонд соціального страхування України (ФССУ) інформує, що за підсумками травня 2021 р. Фондом прийнято на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку з хворобою (у тому числі на COVID-19), травмою, самоізоляцією або доглядом за хворою дитиною, на суму 1,47 млрд грн проти 0,65 млрд грн у травні 2020 р. Зростання видатків становить 125,1%.

Кількість осіб, які звернулися за компенсацією втраченого за час тимчасової непрацездатності заробітку, за минулий місяць налічувала 256 тис. працівників проти 103 тис. у травні 2020 р. Це на 152 тис. осіб, або 147% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

ФССУ нагадує, що динаміка зростання сум і кількості листків непрацездатності спостерігається з осені минулого року та пов’язана із розповсюдженням коронавірусної хвороби. Крім того, на розмір видатків за лікарняними листками впливає зростання розміру середньої заробітної плати по країні.

Розмір виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Розмір допомоги становить:

1) 50% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років, або в разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу;

2) 60% середньої заробітної плати (доходу) — страховий стаж від 3 до 5 років;

3) 70% середньої заробітної плати (доходу) — страховий стаж від 5 до 8 років;

4) 100% середньої заробітної плати (доходу) — страховий стаж понад 8 років, або при наявності пільг відповідно до законодавства, а також медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу.

Окрім того, Фонд наголошує, що фінансування допомоги з тимчасової втрати працездатності прямо залежить від дати подання заяви-розрахунку роботодавцем. Фінансування здійснюється в робочі дні в міру надходжень частки від єдиного соціального внеску на рахунок Фонду.

За матеріалами fssu.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті