Україна повністю забезпечена вакциною проти туберкульозу — Віктор Ляшко

16 Липня 2021 4:04 Поділитися

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я, під час години запитань до Уряду, яка пройшла 16 липня, наголосив, що всі регіони повністю забезпечені вакциною БЦЖ (вакцина для щеплення проти туберкульозу).

«Сьогодні всі регіони повністю забезпечені вакциною БЦЖ. Ми також знаємо кількість дітей, які пропустили важливе щеплення за той короткий період навесні, коли не було вакцини. Сімейні лікарі працюють з цими родинами та запрошують на щеплення. У МОЗ є всі дані щодо розподілу вакцин, ми можемо перевірити кожен медичний заклад, який має надавати послуги з імунізації, на наявність вакцини. Профілактика вакцинокерованих інфекцій є пріоритетом Міністерства», — зазначив очільник відомства під час розмови з народними депутатами.

За даними статистичної звітності про виконання профілактичних щеплень, за 5 міс 2021 р. народилося 113 195 дітей, з них щеплено проти туберкульозу 89 518, що становить 79,1%. Діти, які не отримали це щеплення в акушерських стаціонарах, вакциновані в закладах первинної ланки на 86,3%, ще частина дітей не щеплені у зв’язку з наявністю медичних протипоказань.

Як вказується в повідомленні, наразі кількість вакцини БЦЖ повністю забезпечує потребу в рутинному щепленні до наступного року в усіх лікувальних закладах і пологових стаціонарах. 10 березня Україна отримала 450 тис. доз вакцини БЦЖ за кошти державного бюджету, МОЗ одразу розподілило та доставило її в регіони до кожного пологового будинку чи фельдшерсько-акушерського пункту. 9 червня надійшло ще 650 тис. доз цієї вакцини, і її також вже розвезено до закладів охорони здоров’я.

Додатково, для забезпечення максимального доступу до щеплення Міністерством охорони здоров’я України та Центром громадського здоров’я були поставлені наступні завдання:

  • забезпечити вакцинацію дітей, які не були щеплені проти туберкульозу в пологовому стаціонарі в період з 01.02.2021 р., в закладах охорони здоров’я;
  • дітям, яким не виповнилося 2 міс, щеплення проти туберкульозу проводити без попередньої проби Манту. Після 2-місячного віку перед проведенням щеплення проти туберкульозу дитині слід провести пробу Манту, а щеплення проводити у разі негативного результату проби у встановлені терміни;
  • під час розподілу вакцини БЦЖ в регіоні врахувати збільшення потреби у вакцині закладів охорони здоров’я первинної ланки, а також активно запрошувати на щеплення батьків з новонародженими дітьми, які не отримали вакцинацію в акушерському стаціонарі у згаданий період.

За матеріалами moz.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті