Майже 900 медичних закладів створили електронний лікарняний — НСЗУ

19 Липня 2021 3:32 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) нагадує, що 4 червня в Україні розпочався перехідний період впровадження електронних лікарняних. Цей процес триватиме до 31 серпня, згідно з наказом МОЗ від 01.06.2021 р. № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки». НСЗУ наголошує, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність — це перший та найголовніший електронний документ, з якого і починається процес формування електронного лікарняного.

Медичні висновки про тимчасову непрацездатність зобов’язані формувати заклади охорони здоров’я та фізичні особи — підприємці, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та здійснюють експертизу з тимчасової втрати працездатності. Незалежно від того, чи має заклад договір з НСЗУ.

Станом на 19 липня:

  • 892 медичні заклади скористалися новим функціоналом в електронній системі охорони здоров’я. На сьогодні створено 17 832 медичні висновки. Понад 13 тис. медичних висновків підписано електронним підписом лікаря та автоматично відправлено в електронний реєстр листків непрацездатності;
  • 60% закладів, які почали користуватися новим функціоналом, надають первинну медичну допомогу, 40% — спеціалізовану. Менше 5% електронних документів позначені як створені помилково;
  • найбільшу кількість медичних висновків створили в Комунальному некомерційному підприємстві Кам’янської міської ради «Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3» — 798, з них підписано — 687.

«Запровадження електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність — важливий етап цифрової трансформації в системі охорони здоров’я. А також — у побудові системи ефективного електронного документообігу. Це продовження планомірного переходу від паперових довідок до електронних медичних висновків, які формуються на основі даних з електронної медичної картки. Загалом впровадження е-лікарняного робить процес підтвердження тимчасової непрацездатності прозорішим та зручнішим і для пацієнтів, і для роботодавців, і для лікарів та покращує якість надання сервісу для кожного громадянина», зазначив Дмитро Черниш, директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ.

У службі підкреслюють, що до 31 серпня медичні заклади формуватимуть як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видаватимуть бланки листків непрацездатності. Рішення про вид документа, що видається пацієнту для підтвердження факту його тимчасової непрацездатності, приймає лікар.

Статистику створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність можна переглянути за посиланням.

За матеріалами nszu.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті