Правоохоронці викрили схему підробки дипломів, посвідчень та COVID-сертифікатів

28 Липня 2021 11:15 Поділитися

Київська міська прокуратура повідомляє про викриття схеми підроблення дипломів, сертифікатів, свідоцтв, атестатів та інших офіційних документів з використанням голографічних захисних елементів (ч. 2 ст. 199 Кримінального кодексу України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб організувала у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької обл. діяльність підпільної «друкарні», де виготовляли підроблені документи різного спрямування. Зокрема, документи про вищу освіту, сертифікати, свідоцтва, атестати та додатки до них, сертифікати про вакцинацію від COVID-19, довідки про негативні результати тестів методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) тощо. Підроблені документи при цьому містили голографічні захисні елементи. Прийом замовлень на виготовлення підроблених документів та їх збут здійснювалися в мережі Інтернет, на популярних торговельних майданчиках.

«27.07.2021 р. в межах провадження правоохоронці провели санкціоновані обшуки, у ході яких виявлено та вилучено значну кількість дипломів з елементами голографічного захисту, різноманітні посвідчення, у тому числі співробітників поліції та преси, мокрі печатки Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я Республіки Білорусь, сертифікати про вакцинацію від COVID-19 та негативні результати ПЛР-тестів, велику кількість зразків голограм тощо. Також вилучено 3 ноутбуки з відомостями про спілкування з клієнтами, зразками дипломів, програмними засобами для виготовлення документів, 15 мобільних телефонів, на яких також виявлено листування з клієнтами, одноразові сім-картки, чорнові записи та обладнання», — йдеться в повідомленні.

Організатора злочинного бізнесу затримано в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України та наразі вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру та обрання запобіжного заходу.

За матеріалами kyiv.gp.gov.ua,
фото із сайту Київської міської прокуратури

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті