Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в соціальній мережі Facebook зауважив, що лікарні, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, повинні працювати за європейськими підходами щодо забезпечення киснем. Тому централізовані мережі кисню в лікарнях мають бути підведені до кожного ліжко-місця та видавати спроможність у 6 л/хв. Це дозволить забезпечити потребу всіх пацієнтів, яким можуть бути необхідні великі об’єми кисневої терапії (інколи в реанімаціях хворі потребують потоку до 60 л/хв, що у 6 разів перевищує максимальну потужність портативних концентраторів).
У зв’язку з цим модернізація систем киснепостачання у 257 лікарнях першої хвилі, які задіяні в лікуванні хворих з коронавірусом, є пріоритетом у діяльності МОЗ спільно із місцевою владою та закладами охорони здоров’я.
«На днях відвідав один із таких закладів та перевірив готовність надавати якісну медичну допомогу пацієнтам, зокрема, забезпеченість централізованим киснем ліжок. Сьогодні Ірпінська міська лікарня має власні сучасні кисневі станції (потужністю на 60, 80 та 140 л/хв), які закуплені в тому числі за кошти урядової субвенції на модернізацію систем киснепостачання», — наголосив міністр.
Він додав, що кисневі мережі проведені до кожного ліжка окремо, і на сьогодні це вже зовсім інший рівень підготовки до реагування на можливий спалах, ніж було на початку епідемії.
В інфекційному відділенні лікарні працює 4 бригади. Лікарня отримує фінансування за відповідним договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
Проте під час візиту міністру були озвучені й проблемні питання, які виникають під час роботи з НСЗУ, тому найближчим часом заплановано зустріч у МОЗ з керівництвом лікарні та представниками НСЗУ.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим