Для лікування COVID-19 закуплено понад 2 тис. флаконів препарату тоцилізумабу — МОЗ

20 Серпня 2021 10:30 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України інформує, що 2784 флакони препарату тоцилізумабу поставили на національний склад. Далі його буде розподілено до регіонів задля своєчасної допомоги тяжкохворим із COVID-19.

«Світова практика використання препарату та тогорічний досвід його участі в лікуванні українців дає підстави й надалі його застосовувати. Дослідження ще тривають, але зараз, якщо є можливість зберегти життя — ми маємо її використати», — прокоментував поставку препаратів Олександр Комаріда, заступник міністра охорони здоров’я. Він також додав, що ДП «Медичні закупівлі України» придбало патентований оригінальний препарат безпосередньо у виробника.

Як зазначається в повідомленні МОЗ, зараз триває закупівля 14 346 упаковок ремдесивіру. Також є домовленості про постачання інноваційного противірусного препарату прямої дії, про це буде повідомлено додатково. Цей лікарський засіб призначають пацієнтам, які знаходяться на амбулаторному лікуванні, з метою уникнення ускладнень та госпіталізацій. Зараз він знаходиться на третій (останній) стадії клінічних досліджень. МОЗ попередньо домовилося про квоту на поставку препарату для лікування 300 тис. пацієнтів.

Міністерство охорони здоров’я наголошує, що продовжує допомагати регіонам підготуватися до реагування на потенційний спалах COVID-19 в осінньо-зимовий період.

Окрім того, відомство нагадує, що визначено та законтрактовано 257 лікарень спеціалізованої допомоги пацієнтам з COVID-19. Вони розподілені на заклади 1- та 2-ї хвилі реагування.  Потужності цих лікарень налічують 38 943 ліжка, з них 37 222 — з киснем (96%) та 3 211 — реанімаційних.

Для амбулаторного лікування закуплено 14 790 кисневих концентраторів у всіх областях, а для цього в межах спеціальної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було надано 693 млн 693 тис. грн. Ці кисневі концентратори стали власністю територіальних громад, які є власниками відповідних амбулаторій (тобто комунальною власністю) та перебувають у їх оперативному управлінні. Додатково 43 лікарні отримали 152 млн грн для вдосконалення систем киснепостачання. Також у межах міжнародної технічної допомоги вже змонтовано нові кисневі станції ще у 20 закладах, які надаватимуть допомогу пацієнтам з COVID-19.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті