Українська академія педіатричних спеціальностей підтримує щеплення підлітків від COVID-19

07 Вересня 2021 1:42 Поділитися

ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» повідомляє, що Українська академія педіатричних спеціальностей (далі — Академія) підтримує рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та рішення МОЗ України, яким рекомендовано щепити вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech дітей віком від 12 років з високими ризиками тяжкого перебігу та ускладнень після COVID-19 через супутні хвороби.

Таких висновків Академія дійшла, про­аналізувавши наявні наукові дані, інструкції, рішення регуляторних органів інших країн, зокрема позиції колег з Європейської академії педіатрії (European Academy of Paediatrics) щодо переваг вакцинації дітей та підлітків від COVID-19.

Водночас Академія вважає, що першочергово щеплення мають отримати люди з груп ризику тяжкого перебігу, розвитку ускладнень та смерті від COVID-19. Ці групи визначені в Дорожній карті з вакцинації від COVID-19, зокрема це особи літнього віку та люди з хронічними захворюваннями.

За умови щеплення проти коронавірусної інфекції всіх охочих із груп ризику спеціалісти Академії вважають, що необхідно буде переглянути наявні на той момент докази й дані щодо переваг вакцинації для дітей, і вони готові проаналізувати їх та надати МОЗ.

В Академії також зазначають, що регуляторні органи ЄС дозволили до використання вакцину від компанії Moderna для дітей віком 12–17 років. Також у Китаї схвалено використання вакцини CoronaVac від компанії Sinovac для дітей віком від 3 років.

Фахівці Академії підкреслюють, що вкрай важливо не припиняти планову імунізацію дітей проти інших інфекційних захворювань відповідно до календаря щеплень.

За матеріалами www.phc.org.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті