Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією виділив Україні 35 млн дол. США

07 Вересня 2021 5:01 Поділитися

МОЗ повідом­ляє про отримання Україною 35,8 млн дол. США безповоротної фінансової допомоги від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі — Глобальний фонд), який є одним з найбільших стратегічних партнерів України. Кошти покриють фінансування нагальних потреб України, пов’язаних із COVID-19 та його впливом на поширення соціально небезпечних захворювань.

У межах цього гранту Україна зможе закупити засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), організувати заходи для зниження ризиків, пов’язаних із COVID-19, для програм боротьби з ВІЛ та туберкульозом, а також збільшити охоплення заходів зі зміцнення основних компонентів систем охорони здоров’я, таких як національні мережі лабораторій, ланцюги постачання тощо.

«Завдяки спільній роботі експертів, представників основних реципієнтів, всіх зацікавлених неурядових організацій та державних структур та за координації Міністерства охорони здоров’я з Національною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу країні вдалося отримати грант від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Кошти гранту будуть спрямовані на першочергові потреби в боротьбі з коронавірусною хворобою, боротьбу з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом та усуненню бар’єрів для отримання послуг у сфері охорони здоров’я, які створила ця пандемія», — зазначив заступник міністра — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Також у МОЗ зазначають, що на період 2021–2023 рр. в Україні реалізується програма Глобального фонду «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» на суму майже 135 млн дол. На реалізацію зазначеної програми Україна у 2020 р. вже отримала від Глобального фонду додаткові 10,8 млн дол., які було спрямовано на підтримку зусиль у боротьбі з ВІЛ та туберкульозом в умовах поширення COVID-19, що наразі реалізуються в рамках чинних програм.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті