Поява вакцини проти грипу українського виробництва запланована на І півріччя 2022 р. — Ігор Кузін

13 Вересня 2021 5:24 Поділитися

У 2021–2022 рр. очікується аналогічний минулорічному епідемічний сезон грипу. Передбачається циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Сезон не відрізнятиметься появою нових штамів або більш тяжким перебігом хвороби. Про це повідомив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України. Також він зазначив, що минулого року дуже багато людей хворіли на грип і ще більше — мали або важкий перебіг, або стикнулися з віддаленими наслідками перенесеного захворювання.

«Із червня ми почали працювати з представниками фармацевтичного сектору для того, щоб виділити для України більшу кількість вакцин. Також зараз проводяться перемовини щодо передачі в межах гуманітарної допомоги за механізмом PIVI безкош­товних вакцин для щеплення лікарів (майже 30 тис. доз). Ми розраховуємо, що медичних працівників (принаймні тих, які працюють у «ковідних» лікарнях) ми зможемо вакцинувати від грипу безкоштовно за рахунок гуманітарної допомоги», — зазначив він.

Щодо аптечної мережі, до неї цьогоріч доставлять більшу кількість вакцин, ніж минулого року — приблизно мільйон доз. Але остаточна кількість буде регулюватися попитом.

І. Кузін також анонсував виробництво вакцини проти грипу від українського виробника. Її поява запланована на перше півріччя 2022 р. «Українські фармацевтичні виробники проводять перемовини щодо локалізації виробництва вакцини від грипу на території України. Це буде трьох- або чотирьохвалентна вакцина в монодозних шприцах. Це буде продукція in bulk (тобто в Україні здійснюватимуть фасування діючої речовини, пакування та маркування), але водночас ми матимемо свого вітчизняного виробника, який зможе забезпечити країну необхідною кількістю вакцин. І ми не будемо змушені шукати її на ринках Європи», — наголосив голов­ний державний санітарний лікар.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті