COVID-19 знижує народжуваність у США і Європі

17 Вересня 2021 7:41 Поділитися

Протягом всієї історії людства пандемії були однією з головних рушійних сил зміни чисельності населення у зв’язку зі смертністю та зниженням рівня народжуваності. Результати нового дослідження вказують на те, що COVID-19 не є винятком.

У ході цього дослідження вчені встановили зв’язок між пандемією COVID-19 і рівнем народжуваності у 22 країнах із високим рівнем доходу. Вони виявили особливо сильне його зниження в південній Європі: в Італії (–9,1%), Іспанії (–8,4%) і Португалії (–6,6%), у той час як в Данії, Фінляндії, Німеччині та Нідерландах зниження взагалі не спостерігалося. У США народжуваність знизилася на 7,1%. Результати було опубліковано 7 вересня 2021 р. у виданні «Proceedings of the National Academy of Sciences».

Про результати дослідження автори пишуть: «У порівнянні зі значним падінням у південній Європі, відносна стабільність загальних коефіцієнтів народжуваності в північній Європі вказує на роль політики підтримки сімей та зайнятості в зниженні будь-якого впливу на народжуваність».

«Суть у тому, що спад у різних країнах сильно розрізняється. Ми не визначаємо, чому, але ми думаємо, що багато в чому це пов’язано зі ступенем економічних потрясінь у поєднанні зі ступенем соціальної підтримки», — пояснює співавтор дослідження Сет Сандерс (Seth Sanders).

Для проведення свого дослідження вчені використовували щомісячні дані про народження дітей із січня 2016 р. до березня 2021 р., що відповідає періоду зачать з квітня 2015 р. до червня 2020 р. Потім вони зіставили інформацію про щомісячне народження дітей з середньорічними оцінками чисельності населення зі звіту Відділу народонаселення Організації Об’єднаних Націй (ООН) про світові демографічні прогнози, щоб вивести свою формулу.

За матеріалами www.sciencedaily.com

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті