Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо розвитку системи технічного регулювання до 2025 р.

23 Вересня 2021 10:59 Поділитися

На засіданні Кабінету Міністрів України 22 вересня було ухвалено розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо розвитку системи технічного регулювання на період до 2025 року». Зауважимо, що текст розпорядження поки що не оприлюднено.

У повідомленні зазначається, що рішення Уряду спрямоване на: створення умов для випуску конкурентоздатної вітчизняної продукції та забезпечення її обігу на європейському та світовому ринках за допомогою інструментів технічного регулювання, подолання технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС, збільшення обсягів експорту українських товарів на ці ринки в результаті визнання системи технічного регулювання України на європейському та міжнародному рівнях.

«Це надзвичайно важливий документ, реалізація якого дозволить виконати зобов’язання, визначені Угодою про асоціацію між Україною і ЄС в частині технічного регулювання та впровадити у вітчизняне законодавство останні зміни галузевого законодавства ЄС, а також отримати спрощені умови для доступу вітчизняної промислової продукції на ринок ЄС», — зазначив Володимир Гринюк, перший заступник міністра економіки України.

Прийняття та реалізація розпорядження є необхідною умовою для укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА, «промисловий безвіз»).

Основними напрямами реалізації плану заходів є:

  • прийняття технічних регламентів та стандартів щодо будівельної продукції, транспортних засобів, медичних виробів, побутової техніки, екодизайну, косметичної та харчової продукції тощо;
  • удосконалення законодавства у сфері здійснення державного ринкового контролю нехарчової продукції;
  • розвиток еталонної бази національної метрології;
  • удосконалення процедур і практик національної стандартизації з урахуванням настанов міжнародних та європейських організацій.

За матеріалами kmu.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті