Не дурні і не ліниві: можливо, справа в дислексії?

08 Жовтня 2021 12:21 Поділитися

4–11 жовтня 2021 р. триває європейський тиждень поінформованості про дислексію, а 7 жовтня проводять Всесвітній день обізнаності про дислексію.

Що таке дислексія?

Дислексія характеризується проблемами з читанням та письмом. Це пов’язано з тим, що мозок по-іншому обробляє інформацію. Часто такі труднощі вперше помічають у школі, де читання та письмо є невід’ємною частиною повсякденного навчання. Якщо не знати про цей стан, дітей з дислексією можуть помилково вважати дурними або ледачими, хоча дислексія ніяк не пов’язана з інтелектом.

Людина з дислексією може:

  • читати і писати дуже повільно;
  • мати труднощі з правописом;
  • плутати порядок літер у словах;
  • плутати букви, наприклад «б» та «в»;
  • розуміти інформацію під час усного висловлювання, але відчувати труднощі з записаною.

Причиною дислексії можуть бути генетичні фактори, спосіб розвитку мозку, а також вона може виникнути внаслідок травми або захворювання.

Як допомогти?

Є різні методи, які дають змогу на ранніх термінах виявити і скорегувати дислексію.

Варто пам’ятати, що читання для дислектика може бути досить стресовим заняттям, тому важливо проявляти терпіння, пропонувати допомогу. Один із способів допомогти дитині — читати їй книги. Окрім стимулювання інтересу до розповіді історій, це сприятиме збільшенню словникового запасу та розвитку розмовної мови.

Також існують різні методики, спрямовані на вдосконалення навичок читання та письма, асоціації, візуалізації, аудіонавчання, концентрацію уваги, а також вправи на сенсорику та моторику.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

#EDAdyslexiaday

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті