Єдиною можливістю уникнути повного локдауну є вакцинація — результати наради Президента

12 Жовтня 2021 1:12 Поділитися

Учасники селекторної наради з питань протидії пандемії COVID-19, що відбулася 11 жовтня під головуванням Президента України Володимира Зеленського, обговорили ситуацію з поширенням COVID-19 в Україні, пришвидшення процесу вакцинації та боротьбу з підробкою тестів, проведених методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), і сертифікатів про щеплення.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що за минулий тиждень у країні зафіксовано 90 079 нових випадків COVID-19, тоді як тижнем раніше було виявлено 64 606 випадків. Таким чином, динаміка зростання продовжує зберігатися, найбільше хворих виявлено у четвер — 16 362.

«Зросла кількість тестувань. Минулого тижня зроблено 310 тис. ПЛР-тестів, 285 тис. експрес-тестів і 60 тис. тестів методом імуноферментного аналізу. За минулий тиждень проведено 721 тис. щеплень», — розповів очільник Уряду.

Під час наради Главі держави доповіли про перебіг вакцинації, а також про те, що обговорюється можливість внести зміни до постанови Кабінету Міністрів про спеціальні заходи щодо протидії поширенню COVID-19. Серед обговорюваних змін, зокрема, можливість перебування в закладах харчування лише за наявності сертифіката про вакцинацію. Це ж стосуватиметься й користування залізничним, автобусним та авіаційним транспортом для міжобласного сполучення.

Учасники наради наголосили, що єдиною можливістю уникнути повного локдауну в Україні є вакцинація. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зауважив, що наразі серед госпіталізованих з COVID-19 близько 97% — невакциновані. На його думку, це і є підтвердженням ефективності імунізації.

Керівництво Національної поліції та Служби безпеки України доповіло Президенту про боротьбу з підробкою ПЛР-тестів і COVID-сертифікатів. Було також заявлено про наміри робити вибіркові перевірки дотримання карантинних обмежень у закладах громадського харчування, кінотеатрах та інших місцях масового перебування людей.

Володимир Зеленський вкотре наголосив на необхідності роз’яснювальної роботи щодо всіх заходів, зокрема обмежень, які запроваджуватимуться, та популяризації вакцинації серед українців за допомогою масштабної інформаційної кампанії.

В. Ляшко під час наради також розповів про впровадження електронної системи управління запасами лікарських засобів і медичних виробів e-Stock, яка надаватиме інформацію щодо наявності тих чи інших ліків у вітчизняних лікарнях. Президент попросив долучитися до процесу віцепрем’єр-міністра — міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, щоб прискорити запуск цієї системи.

За матеріалами president.gov.ua,
фото із сайту Офісу Президента України

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті