COVID-сертифікат та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: у чому різниця? Роз’яснює МОЗ

22 Жовтня 2021 3:38 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що набули чинності нові правила перевезень, відповідно до яких українців не пускатимуть в транспорт міжобласного сполучення без підтвердження проведення щеплення в формі COVID-сертифіката чи Міжнародного свідоцтва про вакцинацію або без негативного тесту, проведеного методом полімеразної ланцюгової реакції, чи на антиген.

МОЗ зазначає, що в Україні вже зробили понад 15 млн щеплень проти COVID-19, тож тепер понад 6 млн українців мають право отримати зелений COVID-сертифікат про повну вакцинацію та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, і ще понад 8 млн можуть отримати внутрішній жовтий COVID-сертифікат про вакцинацію на підставі першої дози.

У чому різниця між COVID-сертифікатом та Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію, яке значення має колір COVID-сертифіката, який термін дії кожного з документів та головне — де і як їх можна отримати, використовувати? Відповіді на ці питання надає МОЗ України.

Що таке Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і як його отримати?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію — це паперовий документ, який ви можете отримати у лікаря, що проводив вам щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.

У свідоцтві зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення. Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов’язалися дотримуватися Міжнародних медико-санітарних правил. Інформацію про перелік країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію, можна знайти на tripadvisor.mfa.gov.ua. Перед поїздкою рекомендується також уточнювати цю інформацію на офіційних сайтах міністерств внутрішніх справ цільової та транзитних країн.

Підставою для видачі Міжнародного свідоцтва про вакцинацію є повний курс вакцинації.

Термін дії — 365 днів.

Що таке COVID-сертифікат і як його отримати?

COVID-сертифікат — це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг «Дія» або в мобільному додатку «Дія». Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує:

  • «жовтий» СOVID-сертифікат — підтверджує факт отримання 1-ї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати;
  • «зелений» COVID-сертифікат — підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення.

Повна вакцинація може складатися з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двох доз дводозних вакцин: Comirnaty від Pfizer, Covishield від AstraZeneca, Spikevax від Moderna, CoronaVac. COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними. Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні, а міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном.

Наприклад, з міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43 країн та користуватися ним всередині цих країн для входу на пуб­лічні заходи, до кафе, кінотеатрів і т.д. Це країни, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС, список учасників розширюється щомісяця, їх можна перевірити за посиланням.

В Україні ж внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно. Але, щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ.

COVID-сертифікат можна не лише показувати зі смартфона, а також роздрукувати. Зробити це можна самостійно за допомогою порталу державних послуг «Дія», на якому спершу слід зареєструватися, вказавши свою електронну адресу та номер телефону. Потім замовити послугу covid-сертифікат, зачекати від 15 хв до кількох годин, поки документ у форматі pdf буде створено і про це надійде повідомлення, потім завантажити файл. Його можна роздрукувати чорним на білому папері і пред’являти в такій формі або завантажити в телефон і показувати з екрану.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Ирина 22.10.2021 5:01
Через портал ДІЯ ничего не получается. Пробую уже недели 2. На телефоне есть. Но на портале - "Вибачьте, сталася помилка!"

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті