Як подорожувати між регіонами з новими правилами перевезень: роз’яснює МОЗ

03 Листопада 2021 11:12 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я на своїй сторінці у Facebook продовжує відповідати на найпоширеніші питання, викликані новими правилами подорожей між регіонами.

1. Чи можна під час поїздок між регіонами використати COVID-сертифікат, згенерований на порталі «Дія»?

Так, можна. Для поїздок між регіонами підійде згенерований на порталі Дія COVID-сертифікат, який можна роздрукувати або ж показати з телефону.

2. Чи потрібен під час поїздок на власному транспорті між регіонами документ про щеплення або негативний тест на COVID-19?

Нові правила перевезень не стосуються легкового транспорту, якщо там перебуває не більше 5 осіб (без урахування дітей). Проте у разі якщо пасажири є членами однієї сім’ї, то дозволяється більша їх кількість. Тобто, якщо під час поїздок між регіонами легковою автівкою у ній перебуває більше 5 повнолітніх осіб, які не є членами однієї сім’ї, то вони повинні мати документ про щеплення або отримання негативного тесту на COVID-19.

3. Що робити пасажиру, який перехворів на COVID-19 та немає смартфона, щоб завантажити додаток «Дія»?

Можна скористатися документом про щеплення. Наприклад, довідкою 063-О про отримання першої дози вакцини, яку можна взяти у сімейного лікаря або в лікаря, який проводив щеплення. Або ж отримати у сімейного лікаря свідоцтво, якщо людина пройшла повний курс вакцинації. Окрім того, для поїздок можна здати тест, що проводиться методом полімеразної ланцюгової реакції, або експрес-тест на COVID-19, який буде чинним 72 год.

4. Якщо під час поїздки між регіонами автобусом виявиться, що пасажир не має документа про щеплення або негативного тесту, яка відповідальність йому загрожує?

Відповідальність за відсутність документа про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за винятком легкових автівок, покладається на пасажира. Контроль за наявністю таких документів вибірково можуть здійснювати правоохоронці. Якщо під час перевірки таких документів виявиться, що пасажир не має потрібних документів, то йому може загрожувати штраф від 17 000 до 34 000 грн відповідно до ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей».

За матеріалами facebook.com/moz.ukr

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті