Невакцинованих проти COVID-19 працівників, які підлягають обов’язковій імунізації, буде відсторонено від роботи — Ігор Кузін

05 Листопада 2021 4:02 Поділитися

Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України під час спільного брифінгу з Ігорем Дегнерою, виконувачем обов’язки голови Державної служби України з питань праці, що відбувся 4 листопада, нагадав, що 8 листопада набуде чинності наказ МОЗ від 04.10.2021 р. № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Інформацію про це розміщено на сайті МОЗ України.

«Відповідно до наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів та закладів освіти. Зазначу, що працівники вказаних організацій потрапили в цей перелік у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти», — заявив І. Кузін та пояснив, що у працівників вказаних закладів відмічають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи.

Водночас інфікування хоча б одного працівника несе ризик інфікування всіх інших осіб, які перебували з ним у контакті та додатково потребує самоізоляції великої кількості колег.

І. Дегнера розповів, як саме має здійснюватися відсторонення невакцинованих співробітників. «У першу чергу керівник підприємства має поінформувати працівників про правові наслідки у разі ухилення або відмови від щеплення. Йдеться про відсторонення від роботи без збереження заробітної плати до часу усунення причин, які зумовили відсторонення — тобто отримання щеплення», — наголосив він. Керівник підприємства має скласти відповідний акт, якщо працівник ухиляється або відмовляється від проведення щеплення.

Головний санітарний лікар наголосив, що не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я. Наразі форма довідки про протипоказання перебуває на затвердженні в центральних органах виконавчої влади. І. Кузін підкреслив, що в довідці не буде вказуватися діагноз, а тому керівник може вимагати її цілком законно.

І. Дегнера додав, що працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відсторонені від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*