Невакциновані українці, які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати сертифікат про одужання — МОЗ

05 Листопада 2021 11:04 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України інформує, що з наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме упродовж 90 діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватися в «жовтій» та «червоній» зонах карантину. Відповідні зміни було ухвалено під час засідання Уряду 4 листопада.

Як зазначається в повідомлені, сертифікат про одужання буде формуватися лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 р. чи раніше у 2021 р.

При цьому обов’язковою підставою для його створення буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного тесту, проведеного методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані щодо них в ЕСОЗ, завантажити сертифікат не зможуть.

«На сьогодні у нас понад 400 тис. українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документа — цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі «Дія» через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19» — прокоментувала Марія Карчевич, заступник міністра з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

МОЗ зауважує, що новий COVID-сертифікат буде двох видів:

1) внутрішній — для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епідемічної небезпеки;

2) міжнародний — для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу).

Окрім того, у відомстві наголошують, що всі, хто перехворів на коронавірусну хворобу, на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2, можуть безпечно вакцинуватися. «Дані Центрів з контролю та профілактики захворювань США свідчать про те, що не вакциновані від коронавірусу люди мають в 11 разів більший ризик померти від штаму «дельта», ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини», — підкреслюють у МОЗ України.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті