8 листопада у Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону № 6293 «Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі — проєкт закону). Ініціаторами подання є група народних депутатів на чолі з Роксоланою Підласою, членом депутатської фракції «Слуга народу».
У супровідній документації зазначається, що боротьба з пандемією COVID-19 виявила системну проблему, яка стосується стаціонарного лікування пацієнтів із цією хворобою, а саме: кисневе забезпечення відповідних закладів охорони здоров’я.
Кожна лікарня, яка надає допомогу хворим на коронавірусну інфекцію має 4 способи забезпечення подання кисню:
1) кисневі балони;
2) портативні кисневі концентратори;
3) кисневі резервуари для рідкого кисню;
4) киснева станція.
Водночас з огляду на стан електромереж лікарень, встановлення кисневих станцій є єдиним способом забезпечення кисневої незалежності лікарень.
Відтак проєктом закону пропонується на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України та відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» здійснювати закупівлю у спрощеному порядку товарів, робіт та послуг, пов’язаних з:
- проєктуванням та встановленням систем постачання медичних газів, у тому числі кисневих станцій, кріогенних ємностей, мереж централізованого киснепостачання та їх складових;
- інших послуг, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби.
Водночас ця норма не поширюватиметься на закупівлю у спрощеному порядку:
- ліків;
- вакцин;
- інших медичних імунобіологічних препаратів;
- витратних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19;
- медичних виробів для вакцинації від COVID-19;
- медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19;
- систем постачання медичних газів.
Проєктом передбачається, що його прийняття сприятиме покращенню стратегічної підготовки України до наступних загострень пандемії COVID-19.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим