МОЗ оприлюднило дані про забезпеченість країни киснем для хворих на COVID-19

12 Листопада 2021 4:00 Поділитися

МОЗ України наголошує, що нова хвиля коронавірусної хвороби характерна значним зростанням споживання кисню серед госпіталізованих пацієнтів. У першу чергу це пов’язано зі штамом «дельта», через який більшість госпіталізованих пацієнтів потребують кисневої підтримки. Зараз один хворий на COVID-19 споживає в 5–6 разів більше кисню, ніж це було навесні. Зокрема, якщо 11 жовтня добова кількість спожитого рідкого кисню становила 279 т, то вже 7 листопада — 378 т за добу.

Загальне виробництво профільними підприємствами кисню зараз становить близько 400 т на добу. За цей же час добове споживання балонів із газоподібним киснем зросло майже вдвічі. Так, якщо 19 жовтня по всій Україні було використано 6841 балон, то вже 7 листопада — 11 594 балони. При цьому в середній лікарні, яка приймає хворих на COVID-19, одного балону газоподібного кисню вистачає на 15–30 хв роботи.

Водночас МОЗ вдалося перекрити критичну потребу в кисні, яка виникла у зв’язку з регламентними роботами у двох найбільших виробників. Зокрема, йдеться про майже 1800 т, які були доставлені з Польщі та надані українськими підприємцями.

Наразі кожен медичний заклад забезпечений киснем, а МОЗ оперативно реагує на будь-яку інформацію щодо проблем із киснепостачанням. За останньою інформацією, в Україні зайнято 67% ліжок із підведеним киснем для хворих на COVID-19.

У МОЗ зазначають, що на сьогодні виробники кисню звільнені від податків та зборів на кисень медичний і технічний. Окрім того, заклади охорони здоров’я мають змогу використовувати технічний кисень за умови його відповідності вимогам до медичного. Для покриття нагальних потреб у співпраці з Міністерством інфраструктури було створено можливості для перевезення кисню з територій сусідніх держав — Румунії, Угорщини та Польщі.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті