Оприлюднено інформаційні джерела ДЕЦ щодо подання повідомлень про небажані реакції після ліків та вакцин

15 Листопада 2021 11:01 Поділитися

ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (ДЕЦ) повідомляє про розробку двох додаткових інформаційних ресурсів, які допоможуть лікарям та пацієнтам повідомляти про небажані реакції після застосування лікарських засобів та вакцин.

Один з них — Автоматизована інформаційна система з фармаконагляду (АІСФ) у форматі чат-бота в месенджері Telegram від ДЕЦ.

Віртуальний помічник розроблено спеціально для медичних працівників. Він вміє надавати підказки та відповіді на 50 найбільш поширених запитань, які можуть виникнути під час заповнення карти-повідом­лення про несприятливі події після імунізації (НППІ) в АІСФ. За допомогою чат-бота можна:

  • ознайомитися із системою АІСФ;
  • знайти відповіді на загальні питання про оформлення карт-повідомлень;
  • дізнатися, як уникнути типових помилок та ін.

Щоб скористатися консультацією чат-бота, необхідно:

  • зайти в застосунок Telegram на смартфоні або комп’ютері;
  • задати в пошуку «АІСФ чат-бот» або перейти за посиланням;
  • після старту обрати розділ та питання, яке цікавить, і отримати відповідь.

АІСФ чат-бот доповнює інструкцію, розміщену на сайті aisf.dec.gov.ua, й діє паралельно з нею. Активну участь у його створенні брали фахівці з фармаконагляду ДЕЦ, тому серед представленої інформації вже є відповіді на питання, з якими найчастіше звертаються до фахівців із фармаконагляду під час консультацій.

Друге інформаційне джерело — відеоінструкція «Як повідомити про небажані реакції після ліків та вакцин?» на YouTube-каналі ДЕЦ.

У ньому директор департаменту з фармаконаг­ляду ДЕЦ Тетяна Башкатова заповнює карту-повідомлення про небажані реакції після вакцинації проти COVID-19 у режимі онлайн, детально зупиняючись на кожному пункті. Незважаючи на те, що фахівець робить це від імені пацієнта, інформація та надані коментарі будуть корисними і для медичних працівників та всіх зацікавлених.

За матеріалами dec.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті