Через пандемію COVID-19 галузь охорони здоров’я стала більш небезпечною — ФССУ

26 Листопада 2021 9:46 Поділитися

У Фонді соціального страхування України (ФССУ) зазначають, що майже 74% осіб, які постраждали внаслідок нещасного випадку під час виконання посадових обов’язків за підсумками 3 кварталів 2021 р., є працівниками галузі охорони здоров’я. Здебільшого це пов’язано з гострим професійним захворюванням на COVID-19.

Загалом упродовж 9 міс 2021 р. ФССУ зареєстровано 9861 потерпілого від нещасних випадків/гострих професійних захворювань на виробництві, на якого складено акти за формою Н-1/П (підтверджено зв’язок з виробництвом). З них 7270 осіб є працівниками закладів охорони здоров’я, з яких 7105 — постраждали внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Серед постраждалих внаслідок нещасних випадків усіх видів за цей період найбільше медичних сестер і братів — 1968 осіб. Також серед найбільш небезпечних професій:

  • сімейні лікарі (609 постраждалих);
  • молодші медичні сестри та брати з догляду за хворими (554);
  • молодші медичні сестри і брати (461);
  • медичні сестри та брати стаціонару (374).

У повідомленні зауважується, що схожий розподіл спостерігався також за підсумками 2020 р. До початку пандемії медичні професії не входили до переліку найбільш небезпечних за час ведення ФССУ обліку нещасних випадків та професійних захворювань.

У фонді нагадують, що випадки захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19 внаслідок виконання посадових обов’язків є гострими професійними захворюваннями та вважаються нещасними випадками на виробництві. У разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання ФССУ здійснює для потерпілих такі виплати:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

4) страхову виплату потерпілому в розмірі його середньомісячного заробітку у разі тимчасового переведення його на легшу нижчеоплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

Крім того, у разі настання страхового випадку за кошти фонду здійснюється надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансується лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу оперативної реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та медичними виробами тощо.

За матеріалами fssu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті