Невакцинованих проти COVID-19 державних службовців та соціальних працівників з 9 грудня відсторонять від роботи — МОЗ

29 Листопада 2021 10:03 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що 9 грудня 2021 р. набуває чинності наказ МОЗ від 01.11.2021 р. № 2393, яким розширено перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

Згідно з наказом, крім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусної хвороби на період дії карантину підлягають співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 83.

«Працівники вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеп­лення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Контроль за допущенням до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеп­лення чи протипоказання до вакцинації, покладається на керівника підприємства. Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має поінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють», — наголошується в повідомленні. Разом з тим у МОЗ підкреслюють, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно, адже для цього відсутні правові підстави.

Щойно працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, підстав для продовження його відсторонення від роботи немає. Працівника має бути допущено до роботи. Якщо під час перевірки уповноважений орган виявляє, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, він складає акт про порушення ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей». Штраф за порушення вказаної статті для керівника підприємства становить від 34 тис. грн.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті