Потрібно відкласти відсторонення невакцинованих працівників, які хворіють — ФССУ

07 Грудня 2021 10:51 Поділитися

Фонд соціального страхування України (ФССУ) нагадує, що на початку листопада освітян і окремі категорії державних службовців, для яких визначена обов’язковість вакцинації від COVID-19, однак які відмовилися від її проведення, було відсторонено від роботи. А з 9 грудня обов’язковість проведення щеплень буде також поширено на соціальних працівників і робітників стратегічних підприємств.

Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб. Для таких відсторонених працівників лікарняні не оплачуються. Однак якщо застрахована особа захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності. У такому разі ФССУ здійснить оплату лікарняного на загальних підставах.

Однак у ФССУ зауважують, що якщо працівника все ж було включено до наказу про відсторонення попри його перебування на лікарняному, до документа має бути внесено зміни, а дату початку відсторонення перенесено на перший робочий день після закінчення тимчасової непрацездатності. Після внесення змін до наказу на підставі лікарняного можна нарахувати матеріальне забезпечення.

«Відсторонення від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість щеплень проти СOVID-19, однак які відмовилися від вакцинації, покликане убезпечити їх самих, а також їхніх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, підопічних та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих», — зазначається в повідомленні.

Довідка

Відповідно до постанови КМУ від 20.10.2021 р. № 1096, з 8 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовилися або ухиляються від їх проведення. Винятком є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 р. № 2153. Так, на період дії карантину обов’язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказом МОЗ від 01.11.2021 р. № 2393 (набуває чинності 9 грудня) до цього переліку було також додано співробітників:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 р. № 83.
За матеріалами fssu.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті