У 6 містах України стартує пілотний проєкт з фармакологічного страхування

08 Грудня 2021 2:53 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я України інформує, що у Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві запускаються пілотні проєкти з фармакологічного страхування. Відповідний меморандум для їх впровадження підписали у Міністерстві охорони здоров’я України 7 грудня.

«За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями. Пілотний проєкт з фармакологічного страхування — це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування. Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію за ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я.

У МОЗ зауважують, що у закладах охорони здоров’я міст, що беруть участь у пілотних проєктах, лікарі уже мають доступ до системи фармакологічного страхування. Для того, щоб взяти участь у проєкті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Хворий сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення йому ліків, що не входять до програми «Доступні ліки» та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.

Надалі, щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять у програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідом­лення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки, а оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.

«Проєкт є контрольованим, рецепти виписуються лише на міжнародні непатентовані назви (МНН) препаратів. Вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни. Умови проєкту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами. Щоб реалізувати цей проєкт, Міністерство охорони здоров’я, Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України, Асоціація «Страховий бізнес», а також АТ «ПриватБанк» уклали меморандум про співпрацю в галузі добровільного медичного страхування витрат населення, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами», — наголошується в повідомленні.

Також вказується, що наразі формується робоча група для відпрацювання питань та рішень, які можуть виникнути в процесі реалізації проєкту. Меморандум має відкриту форму — до нього можуть приєднатися інші учасники, які готові розвивати медичні сервіси в Україні.

За матеріалами moz.gov.ua,
фото із facebook.com/radutskyy
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Ирина 08.12.2021 3:29
А как аптеке попасть в этот проект, что бы отпускать лекарства по фармакологическому страхованию?

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті