В Україні запроваджують ревакцинацію проти COVID-19 для медиків та працівників інтернатів — МОЗ

23 Грудня 2021 11:48 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я інформує, що в Україні запроваджують ревакцинацію проти COVID-19 для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Вони зможуть отримати її щонайменше через 6 міс з дати отримання другої дози. Таке рішення Міністерство охорони здоров’я ухвалило своїм наказом № 2849. Однак варто зауважити, що офіційного тексту документа ще не оприлюднено.

Також у МОЗ зауважують, що під час розробки наказу враховувалися відповідні рекомендації ВООЗ та офіційна позиція Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. «Отримати ревакцинальну дозу медики та співробітники будинків інтернатного типу можуть через 6 міс після другого щеплення від COVID-19. Для ревакцинальної дози використовуватимуть лише м-РНК-вакцини — виробництва Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною щеплена людина. Генерація COVID-сертифіката після отримання ревакцинальної дози буде доступною найближчим часом. Отримання додаткової дози для людей, у яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист, залишається без змін. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката», — наголошується у повідомленні.

Окрім того, у МОЗ зазначають, що це рішення є актуальним, враховуючи тимчасові рекомендації ВООЗ від 10 серпня 2021 р. У них йдеться про те, що через брак вакцин у світі ревакцинальну дозу слід застосовувати тільки для вразливих категорій населення або за появи даних про те, що з плином часу двох доз вакцини недостатньо для належного захисту.

За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті