Жодного проєкту з реконструкції приймальних відділень, на яку було виділено 1,7 млрд грн, на початок 2021 р. не реалізовано — Рахункова палата

24 Грудня 2021 3:27 Поділитися

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи результати аналізу використання у 2020 р. коштів, спрямованих на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками зауважив, що у 2020 р. планувалося завершити проєкти з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я у госпітальних округах за рахунок 1,7 млрд грн коштів Фонду COVID-19. Однак на початок 2021 р. не реалізовано жодного проєкту. Про це йдеться на сайті Рахункової палати України.

«Із наданих місцевим бюджетам у серпні — вересні 2020 р. 1,7 млрд грн субвенції на реалізацію проєктів з реконструкції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я у госпітальних округах за рахунок коштів Фонду COVID-19 не використано майже 18% коштів, які Казначейство в останній робочий день 2020 р. перерахувало до державного бюджету. Станом на 1 січня 2021 р. не завершені будівельні роботи на двох третинах об’єктів, не введено в експлуатацію жодний об’єкт, хоча однією з умов надання цієї субвенції було завершення проєктів саме у 2020 р.», — зазначив В. Пацкан.

У повідомленні вказується, що найбільше коштів лишилося в Дніпропетровській обл. — 71 млн грн (68% плану), Тернопільській — 33 млн грн (69%) і Сумській — 23 млн грн (41%).

Окрім того, голова Рахункової палати зауважив, що за рахунок коштів Фонду COVID-19, виділених на облаштування тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів) у Донецькій, Одеській областях і м. Київ, функціонування такого закладу частково забезпечено лише на Одещині.

На Донеччині спеціалізований шпиталь не функціонував, придбане обладнання станом на 10 серпня 2021 р. зберігалося на складі. Кошти на облаштування тимчасового шпиталю в Києві не використовувалися.

Він також повідомив, що закуплене окремими закладами охорони здоров’я у 2020 р. обладнання (рентгенівські системи, комп’ютерні томографи, апарати ультразвукової діагностики, лабораторне обладнання й устаткування, термоконтейнери) більше 4–8 міс не вводилося в експлуатацію, зокрема через відсутність належно облаштованих приміщень, ліцензій на право впровадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.

Так, аудитори Рахункової палати встановили в Департаменті охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації, що на час аналізу унаслідок непроведення низки підготовчих організаційних і фінансових заходів 6 рентгенівських систем на суму майже 29 млн грн не вводилися в експлуатацію майже 5 міс і зберігалися в складських приміщеннях комунальних закладів охорони здоров’я. «Або ще один приклад — придбана у грудні 2020 р. рентгенівська система для Міської клінічної багатопрофільної лікарні № 17 Харківської міської ради вартістю понад 4,6 млн грн станом на середину липня 2021 р. в експлуатацію не введена і не використовувалася понад пів року», — додав В. Пацкан.

Станом на 1 вересня 2021 р. низка медичних закладів (Козятинська центральна районна лікарня, Ямпільська центральна районна лікарня, Гайсинська центральна районна лікарня, Хмільницька центральна районна лікарня, Тульчинська центральна районна лікарня) не використовували від 4 до 8 міс одержані в порядку централізованого постачання комп’ютерні томографи на суму майже 60 млн грн. Причина — відсутність ліцензії на провадження окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Окремі заклади охорони здоров’я не обстежували пацієнтів за допомогою комп’ютерних томографів, отриманих у 2020 р., у зв’язку з невведенням їх в експлуатацію.

Станом на 1 липня 2021 р. 4 томографи з 11 отриманих не використовувалися, зокрема, через відсутність спеціаліста для налаштування обладнання (Чугуївська центральна лікарня ім. М.І. Кононенка), ліцензії на експлуатацію (Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері), неможливість підключення до електромережі (Міська клінічна багатопрофільна лікарня № 25 Харківської міської ради та Красноградська центральна районна лікарня).

Унаслідок незакупівлі допоміжного обладнання для облаштування багатопрофільної клініко-діагностичної лабораторії придбане Обласною клінічною лікарнею Харківської обласної ради за рахунок субвенції обладнання для досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції не змонтовано та не введено в експлуатацію, що свідчить про нерезультативне використання майже 5 млн грн. «Важливий момент. Наші фахівці також встановили непоодинокі випадки неповного використання і повернення до державного бюджету коштів у зв’язку насамперед з отриманням субвенцій в третій декаді грудня. Такі короткі терміни унеможливили використання субвенції в повному обсязі на місцях», — підкреслив В. Пацкан.

Також Рахункова палата зазначає, що, наприклад, Вінницький обласний центр технічного та фінансового нагляду за діяльністю закладів охорони здоров’я з понад 47 млн грн субвенції, отриманих лише 24 грудня 2020 р., використав понад 38 млн грн на придбання 8 рентгенівських систем і понад 6 млн грн — 8 апаратів для ультразвукового дослідження, решту невикористаних до кінця року коштів субвенції в сумі понад 2 млн грн зарахували 30 грудня до державного бюджету.

За матеріалами rp.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті