Держлікслужбу призначено уповноваженим органом у сфері донорства крові та функціонування системи крові

Урядом  прийнято постанову № 1378 «Про визначення уповноваженого органу у сфері донорства крові та компонентів крові, функціонування системи крові та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Інформацію про це розміщено на сайті МОЗ України. Звертаємо увагу на те, що відповідні зміни до Положення про Держлікслужбу набудуть чинності 01.04.2021 р.

Постанову прийнято на виконання вимог Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який визначає структуру системи крові в країні і передбачає створення Кабінетом Міністрів України уповноваженого органу для забезпечення рівного доступу населення до якісних і безпечних компонентів крові. Відповідно до прийнятої постанови таким уповноваженим органом стала Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба).

Визначення уповноваженого органу дозволить забезпечити на постійній основі проведення інспекцій та належних заходів контролю суб’єктів, які:

  • здійснюють заготівлю, переробку, тестування, зберігання, розподіл або реалізацію донорської крові та компонентів крові;
  • надають послуги з трансфузії компонентів крові.

Основними функціями уповноваженого органу є:

  • ліцензування господарської діяльності суб’єктів системи крові із заготівлі й тестування донорської крові та її компонентів, переробки, зберігання, розподілу та реалізації донорської крові та компонентів крові, призначених для трансфузії;
  • формування та ведення ліцензійного реєстру та ліцензійних справ, контроль за дотриманням Ліцензійних умов;
  • здійснення заходів державного нагляду за діяльністю суб’єктів системи крові та суб’єктів, що надають послуги з трансфузії компонентів крові та ін.
За матеріалами moz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті