Особи, які вакцинувалися бустерною дозою, отримають нові COVID-сертифікати

05 Січня 2022 12:11 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я інформує про те, що COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Доти всі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися «зеленим» сертифікатом про повну вакцинацію.

«Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи в застосунку «Дія» не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення. Порядок генерації сертифіката нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документа — він буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти коронавірусної хвороби», — зазначають у МОЗ.

Варто зауважити, що, крім COVID-сертифіката, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ видається за місцем щеплення чи у сімейного лікаря та в ньому мають бути перелічені всі дози вакцини проти коронавірусної хвороби відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Окрім того, в повідомленні вказується, що бустерною дозою від COVID-19 вважається доза, яку вводять як ревакцинацію вже після повного курсу щеплень, щоб посилити ефективність імунізації, яка з часом знижується. Також нещодавно МОЗ дозволило вводити бустерну дозу вакцини проти коронавірусної хвороби не лише медичним працівникам, але й людям віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті